Чому у жирафа синій язик

Чому у жирафа синій язикЖирафи - найвищі з нині існуючихссавців планети. Ці тварини досягають від 4 до 6 метрів у висоту і мають незвичайно красиву і неповторну забарвлення. Навіть в одному стаді ви не зустрінете двох особин з однаковим малюнком або відтінком шерсті.

Чому у жирафа синій язик

Живуть жирафи як на просторах дикої природи, такі в неволі. Період життя - від 25 до 28 років. Основним середовищем проживання для них є африканська савана, деякі види, зокрема сітчастий жираф, зустрічається в Сомалі і лісистих місцевостях Кенії. Ці тварини в чому дивні, починаючи зі своїх розмірів і незвичайного будови, закінчуючи деталями, про які навіть не всім відомо.
Не тільки розмір, забарвлення і наявність невеликихрогів, покритих шерстю, робить жирафів особливими. Жираф спить тільки стоячи, при бігу розвиває швидкість до 50 км / год, а новонароджене теля падає з висоти більше 2 метрів.

блакитна м'яз

у жирафа довга шияНаприклад, мова жирафа унікальний: це величезна і сильна м'яз, що досягає до 45 сантиметрів в довжину. Колір мова має незвичайний - він повністю синій, іноді фіолетовий. Довжина язика жирафи довгий час викликала подив у дослідників. Довга шия тваринного дозволяла йому зривати листя акації - улюблених ласощів в савані - навіть з самої верхівки дерева, тому додатково тягнутися мовою за їжею не було потреби. Однак, як виявилося, мова має відмінний хапальний рефлекс, буквально скручуючись в спіраль при попаданні їжі на слизову, він здатний огинати величезні захисні шипи рослин і, зриваючи, утримувати соковиті листочки буквально самим кончіком.Уменіе філігранно управляти власною мовою нерідко рятує життя жирафа в посуху , адже нижнє листя і траву активно поїдають низькорослі тварини, готові жорстоко відстоювати своє право на виживання. Жирафу дістаються лише ті листи, які окрім нього ніхто добути не може.

особливості будови

такий жираф Маріус
Забарвлення жирафів не повторюється, він схожий на відбитками людських пальців.
Синій же колір обумовлений незвичайною будовоюсамої тварини. Через високого зросту система кровообігу жирафа піддається перевантаженням, серце цього ссавця неймовірно сильне і забезпечує організму тиск майже в три рази вище, ніж людське. Кров жирафа при цьому дуже густа, щільність кров'яних тілець вдвічі вище, ніж у людини, до того ж в шийній вені є спеціальний клапан, що перериває потік крові для збереження стабільного тиску в головній артерії. Таким чином, можна зробити висновок, що кров'яні судини, що знаходяться в його мові, щільніше і темніше звичайних, і замість червоного відтінку слизових виходить темний, майже фіолетовий.Нужно сказати, що кров жирафа теж істотно відрізняється за виглядом від звичної. Через великий вміст в крові еритроцитів і активних сполук кисню, кров темна, майже бордова. Саме тому специфічним кольором має не тільки мову, але й внутрішні органи велетня.