Чим харчуються черепахи в домашніх умовах

Чим харчуються черепахи в домашніх умовахЗа останні роки сухопутні і водяні черепашкистали одними з найпопулярніших домашніх вихованців. Це легко пояснити: черепаха займає небагато місця, їй не потрібні регулярні прогулянки і постійна увага з боку господаря, догляд за нею простий і на черепашку не буває алергії.

Чим харчуються черепахи в домашніх умовах

Умови для черепахи

Все про черепах: як їх утримуватиЗаводячи в будинку черепаху, не варто забувати, щоце жива істота, якому потрібен ретельний догляд і увагу за здоров'ям. Для початку визначтеся, яка черепаха вам більше до душі - сухопутна або водяна? Відповідно до вибору вам знадобиться акваріум або тераріум, в якому буде жити тварина. Думка, що черепаха може вільно пересуватися по квартирі, є помилковим. Не маючи власного місця, рептилія ризикує застудитися на протязі, попастися вам або домашнім під ноги і отримати пошкодження або забратися туди, звідки їй буде нелегко вибратися.

водяна черепаха

як містити в квартирі черепахуНайбільш популярним видом є водянийчервоновуха черепашка. Для утримання цієї тварини вам знадобиться просторий акваріум, в якому буде виділено невеличкий шматочок суші, щоб черепашке було де відпочити після плавання. Водяні черепашки - хижаки, тому із задоволенням будуть їсти живий корм, такий як мотиль, комахи або морепродукти, свіжа риба, попередньо очищена від кісток і подрібнена.
Не слід давати черепахам варене м'ясо або рибу - це може викликати розлади і нездужання. Травлення цих тварин не призначене для перетравлення термічно оброблених продуктів.
Незважаючи на свою хижу природу, черепашки НЕвідмовляються від рослинної їжі - салату, моркви і водоростей. Також в будь-якому зоомагазині можна придбати спеціальний гранульований корм для водяних черепах.

сухопутна черепаха

як перевезти морську черепаху в поїздіСухопутна або середньоазіатська черепаха -жителька теплих країн, а тому повинна міститися в тераріумі з встановленої над нею лампою для забезпечення достатньої кількості тепла і світла. Сухопутні черепашки - вегетаріанці. Їх раціон повинен складатися зі свіжих овочів, фруктів, ягід і зелені. Черепахам необхідна їжа, що містить грубі харчові волокна, тому основу раціону сухопутної черепахи повинні складати капуста, морква, буряк і яблука. Якщо ви даєте черепасі зелень, то вона повинна бути дрібно посіченою і обов'язково свіжою. Не давайте черепахам занадто пряної зелені, такої як кінза або базилік, обмежтеся більш нейтральними травами і листовим салатом. Ранньою весною сухопутну черепаху можна побалувати молодим листям кульбаби.
Пам'ятайте, що їжа в годівниці черепахи не повинна перебувати більше трьох годин. Якщо тварина не з'їло все, що ви їй запропонували, не залишайте це до наступного годування.
Для харчування сухопутної черепахи вспеціалізованому магазині також можна придбати корм, що містить необхідну кількість клітковини і корисних речовин, але не варто переводити черепаху тільки на сухі гранули, свіже харчування їй необхідно.

харчові обмеження

як годувати дорослу черепаху водячиУ шлунку черепахи, як водяний так і сухопутного,не містяться ферменти, які допомагають переварюванню молочних продуктів, хлібобулочних виробів, варених злаків або яєць. Ви можете думати, що балуєте свою улюбленицю, але таке харчування може порушити роботу нирок і шлунково-кишкового тракту черепахи.