Що їдять кролики

Що їдять кроликиЗдоров'я і тривалість життя кроликабезпосередньо залежить від раціону його харчування. Корм для цих тварин повинен містити достатню кількість вітамінів, бути поживним і різноманітним. Важливо розуміти, що кролики - це різновид гризунів, тому їм необхідно постійно гризти досить тверду їжу, щоб зберегти здоров'я зубів.

раціон кролика

Основний раціон кроликів

як годувати домашнього кроликаГоловне місце в раціоні кролика займає сіно. Суха трава повинна постійно перебувати в клітці. Контролювати кількість уживаного тваринами сіна не варто. Цей різновид корму благотворно впливає на процес травлення і одночасно здійснює, так звану, чистку шлунка. Сіно для кроликів можна купувати в спеціалізованих магазинах або заготовлювати самостійно. При зборі трави слід особливу увагу приділяти її сортам. Цілком ймовірно, що в сіно можуть потрапити насіння рослин, які є отруйними для тварин. Крім сіна кроликам необхідно давати і інші види грубих кормів - лиственно-гілкові суміші і солому. Найоптимальнішим гілковий корм для цих тварин є пагони берези, липи, клена та осики.

зелений корм

чим годувати домашнього висловухого кроликаЗеленим кормом називають всі різновидирослинної їжі. Кроликам обов'язково треба давати свіже листя, траву і бадилля садово-городніх рослин. У раціоні харчування повинні бути присутніми бадилля картоплі, листя суниці, молода кропива, кульбаба, осока, подорожник і дикий конюшина.

соковиті корми

До соковитих кормів відносяться овочі та фрукти. Основне місце серед продуктів, необхідних кроликам для нормального розвитку, займають морква, листя капусти, зелена квасоля, горох, груші та яблука. Є окремі особини, які проявляють інтерес до бананів і абрикосів.
Кроликів можна годує мокрою травою. В іншому випадку тварина буде страждати від розладу шлунка.
Кількість капусти в раціоні кроликів требаконтролювати. Якщо давати тваринам цей продукт дуже часто, то у кроликів може з'явитися діарея. Кроликам можна давати практично будь-які городні культури. Тваринки люблять ласувати, наприклад, топінамбур, буряком і ріпою. Картопля краще давати кроликам в вареному вигляді. Попередньо бульби розминають, перетворюючи суміш в пюре.

Концентровані корми для кроликів

Яке невибаглива тварина завестиКонцентровані корми для кроликів продаютьсяпрактично в кожному спеціалізованому магазині. Ці продукти відрізняються високим вмістом білків і вуглеводів. У раціоні харчування кроликів їх треба використовувати в якості добавок до основної їжі. До концентратів належать кукурудза, овес і ячмінь. До речі самкам кроликів в період годування багато фахівців рекомендують давати пластівці «Геркулеса».
Від надмірного вживання концентрованих кормів у кроликів може розвинутися ожиріння.
Поряд з концентрованими кормами кроликам рекомендується давати спеціальні вітамінні добавки і гранульовані підгодівлі. За зовнішнім виглядом такі продукти нагадують звичайний сухий корм.