Рада 1: Як заглушити дизель

Рада 1: Як заглушити дизель

На бензинових двигунах мотор глушиться шляхомвимикання системи запалювання. На дизельних системи запалювання немає, тому заглушуються вони по-іншому. А щоб продовжити ресурс дизеля, слід знати і виконувати кілька правил при виключенні мотора.

Як заглушити дизель

Інструкція

1

Щоб заглушити дизельний двигун, перекрийтеподачу палива. На легкових автомобілях для цього перекажіть ключ у замку запалювання в необхідне положення. При цьому спрацює електричний клапан, який перекриває подачу солярки по паливній магістралі. На сучасних моделях припиняється подача керуючих імпульсів на відкриття форсунок.

2

На вантажних автомобілях, великих автобусах ітракторах натисніть кнопку, розташовану на підлозі в області ніг водія або на панелі приладів, або на спеціальний важіль. При цьому механічний привід перекриє подачу палива в паливному насосі. Врахуйте, що просто натиснути кнопку недостатньо. Після натискання утримуйте її до тих пір, поки дизель не заглушиться.

3

Щоб використовувати пристрій для перекриттяподачі палива в якості моторного гальма на вантажівці або автобусі, заглушите їм дизель, не вимикаючи зчеплення. При цьому автомобіль почне сповільнюватися. Використовуйте цей прийом при наближенні до світлофора або на спуску і тільки на вантажівках (автобусах), оснащених механічним приводом перекриття подачі палива. На легкових автомобілях з електроклапаном застосування цього способу може призвести до поломки системи харчування.

4

У разі поломки електричного клапана,перекриває подачу солярки, користуйтеся наступним прийомом для глушіння мотора: не вимикаючи передачу, відпустіть зчеплення, одночасно натискаючи гальмо. Для більшої ефективності цього прийому заздалегідь включіть вищу передачу.

5

При експлуатації дизельного двигуна в умовахнизьких температур (мінус 25 і нижче) перед тим як заглушити дизель, залийте в масляний картер стакан бензину. Бензин тимчасово зменшить в'язкість масла і полегшить пуск. Після запуску і прогріву двигуна бензин випаруватися і випарується через вентиляцію картера. Після активного застосування цього методу після закінчення зимового періоду змініть масло, так як бензин прискорює окислення масла.

6

Зачекайте 1-3 хвилини перед вимиканням дизеля,даючи йому попрацювати на холостих обертах. Це дозволить значно збільшити термін служби турбіни, дозволяючи маслу охолонути і охолодитися, а також стекти з турбонагнетателя перед вимиканням. Природно, для дизелів, не оснащених турбонаддувом, в застосуванні цього прийому немає необхідності.

7

На сучасних дизельних іномарках штатновстановлені турботаймером, що забезпечують примусову роботу дизеля протягом деякого часу після його виключення. Турботаймером з інтелектуальною системою управління вираховують необхідний час, через яке мотор буде заглушений, враховуючи тривалості і інтенсивність навантажень на нього.

Рада 2: Як встановити дизель на УАЗ

масова популярність дизельних двигунів в легковому автотранспорті -відносно нова тенденція. Підвищений інтерес до дизельних двигунів пояснюється інноваціями в сфері моторобудування: знизився витрата палива, підвищилася екологічність їх і динамічність, а також значно покращилися багато інших показників. Сьогодні дизель встановлюють на різні автомобілі, в тому числі і на УАЗ.

Як встановити дизель на УАЗ

Вам знадобиться

 • - дизельний двигун;
 • - ключі;
 • - болти;
 • - моторне масло;
 • - підйомний пристрій;
 • - рідина для системи охолодження.

Інструкція

1

Встановіть стартер з кронштейном передньої опори дизеля і затягніть всі їх болти.

2

Потім, скориставшись підйомним механізмом абосторонньою допомогою, помістіть дизельний двигун і коробку таким чином, щоб в першу чергу увійшов картер коробки передач. При цьому кронштейни задніх опор дизельного двигуна повинні збігатися з точками кріплення до кузова УАЗа, а настановні виступи - перебувати на зворотному боці кронштейнів, що виконує роль опор дизеля.

3

Встановіть поперечну передню балку. Потім все кріпильні болти змастіть моторним маслом, встановіть їх в пази і затягніть. Пам'ятайте, що до повної затяжки болтів на поперечну балку не повинен діяти ніякої вага.

4

В гнізді поперечної балки встановіть гумовийблок, а після вставте зі зворотного боку поперечної балки кріпильні болти і затягніть їх. Потім опустіть силовий блок на передбачене для нього місце (прослідкуйте за тим, щоб всі напрямні виступи розміщені були на передній опорі в спеціальних, передбачених для них виїмки).

5

Після того як від'єднайте підйомний пристрій,підключіть до автомобільного кузову провід «маси». Потім перевірте механізм перемикання передач і роботу коробки передач в автомобілі, обладнаному коробкою передач з ручним перемиканням. Якщо це необхідно, відрегулюйте трос перемикання.

6

Підключіть проводку заднього ходу і датчика спідометра. У тому випадку якщо це передбачено конструкцією автомобіля УАЗ, Встановіть робочий циліндр зчеплення і видаліть з гідравлічної системи цього приводу повітря.

7

У систему охолодження додайте рідину, дотримуючисьпри цьому необхідну концентрацію антифризу. Потім покладіть джгут електропроводки, розташовуючи його подалі від вузлів з високою температурою. І нарешті, підключіть трос дросельної заслінки і перевірте роботу встановленого дизельного двигуна.

Рада 3: Як встановити дизель на Газель

Популярність дизельних двигунів не видається дивною: вони економічні, у них високий крутний момент, та й вартість дизельного палива залишається доступною. В даний час дизелі встановлюють на різні автомобілі, в тому числі і Газелі.

Як встановити дизель на Газель

Вам знадобиться

 • - дизельний двигун;
 • - підйомний механізм;
 • - моторне масло;
 • - інструменти.

Інструкція

1

Перш ніж приступити до установки дизельного двигуна на Газель, Вивчіть його конструкційні особливості. Звичайно, на перший погляд відмінності між дизельними і бензиновими двигунами несуттєві: ті ж поршні, циліндри і шатуни. Однак в дизельних двигунах кілька посилені клапанні деталі. Завдяки цьому дизель здатний витримати більш високе навантаження, ніж бензиновий двигун.

2

Зверніть увагу на те, що в дизельномудвигуні подача повітря і палива здійснюється окремо. Спочатку в циліндри надходить стиснене повітря і лише після того, як він прогрівається до 700-800 градусів, в камеру згоряння подається під високим тиском паливо.

3

Вивчивши особливості дизеля, приступайте до практики- установці мотора на Газель. Цей процес майже не відрізняється від монтажу дизельного двигуна на автомобілі інших марок. Перш за все за допомогою підйомного механізму встановіть дизель в підкапотний простір, причому в першу чергу повинен увійти картер коробки передач.

4

Змастіть всі елементи кріплення моторним маслом,після чого встановіть їх в пази і добре затягніть. Опустіть силовий блок на місце, відведене для нього. Зверніть увагу: всі напрямні виступи силового блоку повинні розміщуватися в спеціальних виїмках.

5

Після зняття дизеля з підйомного механізмупідключіть до кузова Газелі дроти «маси», після чого перевірте механізм перемикання коробки передач. Потім підключіть проводку датчика спідометра і заднього ходу.

Рада 4: Як заглушити клапан ЄДР

Система рециркуляції вихлопних газів (EGR) призначена для зменшення вмісту оксидів азоту в вихлопних газах автомобіля. При забрудненні і виході з ладу клапана ЄДР машина може глухнути на холостих обертах, споживати більшу кількість палива. Щоб не витрачати час і гроші на ремонт цієї системи, можна просто заглушити клапан.

Як заглушити клапан ЄДР

Вам знадобиться

 • - викрутка;
 • - засіб для чищення двигунів;
 • - шматок алюмінію завтовшки 1 мм або жерстяна банка з-під пива;
 • - ножиці по металу;
 • - гострий ніж.

Інструкція

1

Відверніть кришку розширювального бака і зливнупробку в правому нижньому куті радіатора. Злийте антифриз в підготовлену ємність. Можна пристосувати для цих цілей п'ятилітрову пластикову пляшку з відрізаним верхом. Від'єднайте шланг подачі антифризу.

2

Зніміть з клапана ЄДР вакуумну трубку. Відкрутіть болти кріплення його корпусу. Зніміть клапан і прокладку. Почистіть корпус клапана очищувачем двигуна.

3

Викроїте заглушку зі шматка алюмінію завтовшки приблизно 1 мм. Якщо його немає під рукою, заглушку можна зробити з розрізаною пивний банки. Пароніт краще не використовувати, тому що він швидко прогорає.

4

Скористайтеся заводський прокладкою клапана ЄДР вяк шаблон. Покладіть її на бляшанку і «обведіть» гострим ножем. Після цього заглушку легко вирізати ножицями. Пробийте в ній отвори під болти.

5

Встановіть заглушку, поставте корпус клапана ЄДР на місце, закріпіть болтами.

6

Очистіть і зніміть заслінку з впускного колектора. Почистіть колектор і встановіть заслінку на місце, підключіть всі шланги. Залийте антифриз, не забувши при цьому виміряти його рівень.

7

Як варіант, зніміть клапан, поставте замістьнього сталеву заглушку, виточену за розміром його отвори. Після установки заглушки клапана на вашому бортовому комп'ютері буде вискакувати помилка (якщо, звичайно, цей блок не прошитий з відключенням свідчень у системі ЄДР). При необхідності зверніться до фахівців для його прошивки або просто від'єднайте клему з датчика.

Рада 5: Як вибрати дизель

Японські автомобілі з дизельним двигуном радують своїх власників гарноюроботою, економічністю, надійністю і простотою в ремонті при експлуатації в умовах вітчизняних доріг. Щоб отримати всі ці переваги, купуючи дизель, важливо, дотримуючись простих правил, зробити правильний вибір.

Як вибрати дизель

Інструкція

1

Купуючи дизельний автомобіль у незнайомоголюдини, піддайте двигун ретельній перевірці. Прослідкуйте, щоб при запуску двигун був холодним. Справний дизель заведеться з півоберту. Зверніть увагу, що холодний він видає досить відчутний шум. Потім заведіть прогрітий двигун, шум повинен значно вщухнути. Якщо в такому стані він не заводиться відразу, а тільки після 3 - 9 спроб, значить, зношені кільця, поршнева.

2

Перевірте, чи не валить чи з вихлопної труби дим,коли ви натискаєте на акселератор при прогрітому двигуні. Якщо хмара диму темне, то, швидше за все, зносу піддалися маслознімні кільця або несправні форсунки. Білий дим свідчить про попадання в паливо води. Піднесіть під вихлоп аркуш паперу. Якщо на ньому з'явилася сажа, значить, паливо не згоряє повністю.

3

Звук працюючого двигуна повинен бути м'яким,рівномірним, без стукотів. Зворотне свідчить про порушення в роботі клапанів. Спробуйте розпізнати сторонні шуми при наборі і скиданні оборотів, визначивши роботу коленвала і поршневий. Відкрийте масляну кришку. Показником того, що десь відбувається прорив газів, є бризки масла з маслозаливной горловини.

4

Загляньте під капот. Визначте цілісність блоку циліндрів і гайок форсунок. Сліди червоного або білого герметика замість чорного свідчать про те, що в двигун розкривали. Всі болти, які забезпечують кріплення допоміжних пристроїв повинні бути на місці.

5

Щоб оцінити стан вкладишів, прогрійте автомобіль, заглушите і потім відразу включіть запалення. Лампочка датчика тиску масла повинна спалахнути через 2 - 3 секунди, але не раніше.

6

Якщо результати всіх перерахованих вище дій вас не розчарували, і ви готові стати володарем дизеля, заміряйте компресію і тиск картерних газів, перевірте форсунки, систему охолодження.

Рада 6: Як вибрати дизельний автомобіль

Купівля дизельного автомобіля для непосвяченого людини - справа складна, темне і незрозуміле. Тому слід знати, як правильно вибрати дизельне авто, щоб уникнути розчарування від покупки.

Як вибрати дизельний автомобіль

Вам знадобиться

 • Вимірювач рівня компресії, вимірювач тиску картерних газів та інше обладнання для діагностики двигуна.

Інструкція

1

Спочатку слід перевірити, як заводитьсядвигун в холодному стані. Найкраще зробити це вранці, щоб двигун був зовсім холодним. Справний дизель заведеться з півоберту. Якщо не заводиться відразу - це погана ознака (знос поршневої або кілець). Холодний буде відчутно шуміти, прогрітий - значно тихіше. Якщо заводити гарячий двигун, на багатьох моделях підігрів включатися не буде, і пуск буде відбуватися за рахунок компрессіі.Прі натисканні на педаль газу на прогрітому моторі слід перевірити, чи не валить дим з вихлопної труби. Якщо дим темний, значить, має місце знос маслос'емних кілець або неполадки форсунок. Білий дим означає попадання води в паливо. Часто використовується метод: білу хустку або аркуш паперу підставляють під вихлоп. Наявність сажі на папері або тканини вказує на підвищену витрату масла або неповне згоряння палива. На турбодізеле допускається чорний дим до моменту включення турбіни, а також при перегазовке. Але він повинен бути короткочасним і не густим. Варто спробувати роботу двигуна без повітряного фільтра. Можливо, забитий фільтр є причиною підвищеної димності.

2

Нерівномірний, постукивающий звук роботидвигуна говорить про неправильному регулюванні клапанів, а можливо, про проблеми з самими клапанами або поршневий. «Жорсткий» звук у поєднанні з чорним димом на високих оборотах означає ранній кут уприскування. Перебої і сірий дим на холостих обертах в поєднанні з перебоями і чорним димом на високих - пізній кут уприскування. Нерівномірне робота дизеля на холостих обертах в поєднанні з чорним димом виявляє неробочу форсунку. Щоб перевірити це, відключіть її. Двигун стане працювати мягко.Открив масляну кришку, слід перевірити відсутність масляних бризок з маслозаливной горловини. Їх наявність - показник прориву газів. Причин цьому може бути много.Следует оцінити загальний вид моторного відсіку. Якщо гайки форсунок і блоку циліндрів не мають вм'ятин, якщо збереглися сліди білого або червоного герметика (чорний у японських машин), значить, двигун не розкривався. Також потрібно перевірити наявність болтів кріплення всіх допоміжних пристроїв. Стан вкладишів перевіряється так: прогріти машину, заглушити і відразу включити запалювання. Індикатор тиску масла повинен засвітитися через 2-3 секунди. Якщо раніше - вкладиші слід міняти.

3

КомпрессіяНа станції або в обладнаному гаражіслід виміряти компресію. Компресія повинна бути не менше 25. Проте це значення може бути різним для кожного обсягу двигуна. Розкид значень не повинен перевищувати 0,5 для нової машини і 1-2 для старої. Сильний розкид вказує на швидкий капремонт. Низька компресія може бути через зношування поршневий або зносу клапанів. Знос клапанів в ремонті дешевше і простіше.

4

ФорсункіФорсунка при роботі повинна видаватихарактерний звук і розпорошувати паливо в Пиловидний стан. Розпилення у вигляді крапель і струменів категорично протипоказано двигуну. Разом з форсунками слід оцінити герметичність шлангів подачі палива і зворотної подачі.

5

МаслоЦвет масла повинен бути чорним, без сторонніх домішок. Сріблясто-сірого відтінку кольору масла говорить про недавнє використанні молібденових присадок.

6

Система охлажденіяСледует перевірити відсутністьбульбашок на прогрітому двигуні на середніх і великих оборотах. На металевих трубках системи не повинно бути іржі і червоного нальоту (ознака, що двигун перегрівався).

7

Останній крок - вимір тиску картерних газів. Високе значення цього показника може бути тільки через зношування поршневий або клапанів.

Рада 7: Як відігріти дизель

Багато автомобілістів стикаються з проблемоюзагелеванія дизпалива в зимовий час. Трапляється це найчастіше тому, що ви користуєтеся річної соляркою або ж зимовим паливом поганої якості. Що ж робити в такому випадку і як запобігти замерзанню палива.

Як відігріти дизель

Інструкція

1

дизельне паливо має дві температурні точки: температура фільтрації і температура загелеванія.Вообще, температура загелеванія - це коли ваша солярка перетворюється в желе, і можливість прокачати її через газопроводи і паливні фільтри відсутня. Відбутися це може або тому, що ви самі ставитеся до заправки автомобіля з недостатньою увагою, або ж тому, що на заправці вам відпустили неякісне паливо, і при різкому зниженні температури на вулиці ваше паливо раптом перетворилося в желе.

2

Усунути цю проблему можна наступнимспособом. Налийте в бак подвійну або навіть потрійну дозу антігелевой присадки, все інше відігрівайте за допомогою струменя гарячої води. Спробуйте скористатися паяльною лампою (дотримуйтесь при цьому всі необхідні запобіжні заходи).

3

Робиться все так: запалі паяльну лампу, візьміть шматок жерстяної труби довжиною приблизно півтора метра, діаметром близько десяти сантиметрів і направте полум'я лампи в трубу, тим самим ви отримаєте щось на зразок теплової гармати. Слідкуйте також, щоб полум'я не вийшло під ваш автомобіль в чистому вигляді, інакше ви ризикуєте занадто його розігріти. Ну і в самому крайньому випадку просто дочекайтеся відлиги.

4

Для того щоб не допустити наступні випадкизамерзання солярки, звертайте увагу на наступні моменти. У холодну пору року заливайте тільки зимове дизпаливо (тут, правда, можливий варіант натрапити на недобросовісних продавців, які продають річну солярку під виглядом зимової), користуйтеся антігелевой присадками (вибирайте імпортні варіанти, стоять вони, звичайно, дорожче вітчизняних аналогів, але користі від них набагато більше), встановіть у вашій машині електричні підігрівачі дизельного палива.

Рада 8: Як запустити дизель в мороз

Зима для автомобіліста - особливий час. Особливо для тих людей, чия машина оснащена дизельним двигуном. Яких правил варто дотримуватися, щоб без проблем запустити дизель в мороз і не запізнитися на роботу або на важливу зустріч?

Як запустити дизель в мороз

Інструкція

1

Слід пам'ятати, що справний двигун повинензаводитися без особливих проблем. Встановіть надійний акумулятор з сильним пусковим струмом, використовуйте тільки справні свічки. Слідкуйте, щоб паливний насос, кільця і ​​стінки циліндра були зношені, а паливний фільтр і повітряний клапан не були забиті.

2

Вибирайте зимове паливо, яке може використовуватися при температурі від 0 до -30˚С. Якщо ви живете в регіоні, де температури екстремально низькі, купуйте арктичне паливо.

3

Якщо ви не змогли знайти або вчасно залити зимовийпаливо і використовуєте літній (для температури до 0 ˚), встановіть на автомобіль систему підігріву палива і трубопроводу. Можна використовувати присадки, тобто препарати, що покращують експлуатаційні низькотемпературні властивості палива. Це набагато дешевше.

4

Підтримуйте наявність палива в баку, - його немає бути менше половини. Однак це допоможе тільки при тому варіанті, якщо машина простоює не більше ніж чотирьох годин, а температура не падає нижче 30 ° С.

5

До того як почнеться робота стартера, требавключити на пару хвилин дальнє світло, що допоможе провести розігрів акумулятора. Потім вичавіть зчеплення і починайте крутити стартер. Робіть це близько десяти секунд, після чого дозвольте двигуну трошки відпочити.

6

Якщо акумулятор сів, поки машина столу,прикуріть його від іншого акумулятора. Той, хто надасть вам таку послугу, повинен провести прогрівання свого акумулятора. Підключайте акумулятор паралельно, тобто мінус до мінусів, плюс до плюсів, інакше може статися замикання і вибух.

7

При зберіганні автомобіля на стоянці, не треба використанні гальмо стоянки, оскільки теплі барабани здатні конденсувати вологу і на морозе вони приклеїться до автомобільних колодок. Якщо це все ж сталося, доведеться проводити разморозку гальмівних систем. Вам доведеться знімати колеса і прогрівати колодки.

Рада 9: Як розморозити дизель

Для того щоб захистити себе від проблем ззапуском двигуна в зимовий період рекомендується зберігати дизельний автомобіль в гаражі. Однак, в середній кліматичній зоні і на півночі трапляються такі морози, що навіть ця міру безпеки не рятує дизель від промерзання. Як же розморозити дизель?

Як розморозити дизель

Вам знадобиться

 • - насос ручної підкачки;
 • - компресор;
 • - паяльна лампа або факел;
 • - екран

Інструкція

1

Перевірте подачу палива. Для цього візьміть насос ручної підкачки і постарайтеся прокачати паливо з його допомогою. Якщо, після натискання на кнопку насоса, вона дуже повільно приймає вихідне положення, значить сітка топливоприемника або паливна магістраль засмічені парафіном.

2

Постарайтеся продути паливну магістраль. Для цього зніміть трубку, що подає і встановіть на неї шланг компресора. Відкрийте кришку паливного бака і зробіть продувку. Продовжуйте процес до тих пір, поки не почуєте характерний звук, що булькає. Встановіть на місце трубку, що подає паливо. Спробуйте завести двигун.

3

Якщо двигун не завівся, то необхіднопідігріти паливо. Для цього візьміть факел або паяльну лампу. Прогрійте паливний бак. Переконайтеся в тому, що насос ручної підкачки почав качати паливо. Слід знати, що прогрівати паливний бак необхідно вкрай обережно. Якщо ви використовуєте факел, то категорично забороняється направляти його полум'я безпосередньо на бак. Скористайтеся екраном.

4

Якщо і після прогрівання паливного бака вашавтомобіль не заводиться, значить необхідно прогріти паливний насос високого тиску і фільтр тонкого очищення. Найбільш безпечним способом прогріву є використання гарячої води. На багатьох моделях двигунів дані вузли знаходяться під интеркулером. Зігрійте воду і акуратно вилийте її прямо на охладітель.Еслі в моделі вашого автомобіля відкритий вільний доступ до фільтру тонкого очищення палива, то прогріти цей вузол можна використовуючи паяльну лампу або факел. При роботі з паяльною лампою або факелом необхідно дотримуватися всіх запобіжних заходів. Іншим способом вирішення цієї проблеми є наповнення бака теплою соляркою.

5

Для того щоб уникнути проблем із замерзанням дизеля, рекомендується використовувати антігелевой присадки. Також, при наявності можливості, слід встановити систему підігріву магістралі і палива.

джерела:
 • Як розморозити дизель