Рада 1: Як розірвати договір купівлі-продажу автомобіля

Рада 1: Як розірвати договір купівлі-продажу автомобіля

Купівля автомобіля - завжди радісна подія. Але бувають випадки, коли автомобіль в салоні продали бракований. Користуватися таким автомобілем не тільки неприємно, але й може виявитися небезпечним для життя. З'являються бажання розірвати договір купівлі-продажу. Процедура малоприємна, але цілком здійсненна.

Як розірвати договір купівлі-продажу автомобіля

Вам знадобиться

  • Гарантійний талон з відмітками про ремонт;
  • Претензія про розірвання договору купівлі-продажу;
  • Допомога юриста;
  • Суспільство по захисту прав споживачів;
  • Цивільний кодекс РФ.

Інструкція

1

Можливість повернення транспортного засобу є. Тільки довести заводський брак досить складно, а іноді доводиться звертатися до суду для розірвання договіра купівлі-продажу автомобіля. Для початку повідомте про факт шлюбу продавцю. Якщо є можливість - зафіксуйте шлюб на фото. Зверніться в дилерський центр для того, щоб співробітники оглянули проблемне місце.

2

Попросіть керівництво салону, в якому було придбано виріб, розірвати договір купівлі-продажу автомобіля добровільно. Мотивуйте своє бажання. Буває, що шлюб - безперечний, і продавець без зайвих слів погодиться на розірвання.

3

У разі, якщо продавець не хоче розривати договір, Вимагайте проведення експертизи. Це потребуватиме певних фінансових витрат і часу. Але якщо ви вирішили повернути машину, йдіть до кінця.

4

Напишіть заяву в суд для примусового визнання договіра купівлі-продажу недійсним. Можете роздрукувати претензію про розірвання договіра купівлі-продажу.

5

У суді доведіть, що даний автомобіль єбракованим. Приводьте вагомі докази, надайте всю документацію про проведені ремонти, які повинні бути зафіксовані в гарантійному талоні машини. Також зберігайте чеки. Не впадайте у відчай, якщо перше рішення суду виявилося не на вашу користь. Дійте далі. Звертайтеся до юристів.

Рада 2: Як розірвати договір страхування

Бувають ситуації, коли необхідно розірвати договір страхування. Розглянемо таку ситуацію на прикладі договіра страхування ОСАГО. Хоча при оформленні та розірвання інших полісів основні моменти ті ж.

Як розірвати договір страхування

Інструкція

1

По-перше, для анулювання договіра ОСАГО вам необхідно приїхати в офіс страховоїкомпанії з документами. З собою необхідно взяти сам власне поліс і паспорт. У зв'язку з тим, що більшість страхових компаній повертають гроші тільки безготівковим перерахуванням, візьміть з собою картку будь-якого банку і реквізити для перерахування на цю карту (БИК банку, назва, розрахунковий рахунок і т.д.).

2

По-друге, так як в більшості випадків розірвання договіра відбувається через продажу автомобіля, то при продажу зробіть копію договіра купівлі-продажу і принесіть цю копію в страхову компанію. В такому випадку вам не доведеться придумувати або пояснювати причину розірвання договіра.

3

По-третє, прийшовши в офіс страхової компанії, винадаєте всі необхідні копії документів, пишіть заяву за формою і на бланку страхової компанії. Залишилося дочекатися повернення грошових коштів. Зазвичай протягом місяця гроші приходять на зазначений рахунок. Якщо вами вказана картка, де підключений мобільний банк, то вам прийде смс про поповнення балансу.

Рада 3: Як повернути нову машину

Відповідно до закону про захист прав споживачів,покупець має право повернути продавцеві новий автомобіль, якщо його якість виявилася неналежним, комплектація неповної, а також при інших порушеннях законодавства і умов договору купівлі-продажу.

Як повернути нову машину

Інструкція

1

В першу чергу поверніться до продавця іаргументовано викласти причини, за якими ви хочете повернути автомобіль. Обов'язково напишіть заяву в письмовому вигляді, копію якого залиште у себе. Продавець зобов'язаний протягом 10 днів надати вам відповідь у письмовій формі. Із зазначенням своїх умов вирішення конфлікту або з зазначенням причин відмови.

2

Спілкуючись з продавцями, висловлюйте впевненість всвоїх словах, знання законодавства в області захисту прав споживачів. Чи не пропонуйте компромісів - нехай їх шукає продавець. Визначте головне для себе вимога і домагайтеся його виконання. Маючи справу з активними клієнтами, продавці охочіше задовольнять ваші вимоги, ніж будуть мати справу з судом.

3

Практика показує, що повернутинедоброякісний автомобіль найпростіше протягом 15 днів з дня його продажу. Зверніть увагу, що при замовленні певної комплектації покупець змушений чекати виконання замовлення і реальна дата отримання машини може відрізнятися від дати продажу.

4

Якщо продавець звинувачує вас у порушенні умовексплуатації, що призвели до виходу авто з ладу, вимагайте проведення незалежної експертизи. Вона повинна проводитися за його рахунок. Врахуйте, що результати експертизи можна опротестувати через суд.

5

Якщо ніякі заходи досудового впливу нанедобросовісного продавця не подіяли, подавайте на нього позов. Щоб підвищити свої шанси на виграш справи, найміть грамотного юриста. Розраховуючи на перемогу, вимагайте не тільки повернення вартості автомобіля, але і всіх судових витрат і збитків. Не вимагайте занадто багато чого - суди не люблять жодних. Суму збитку і всіх витрат оціните не більше 50% від ціни авто.

6

Якщо автомобіль узятий в кредит в банку, звернітьсядо найближчої філії з проханням розірвати договір кредитування. Як правило, продавці в цьому випадку повністю повертають вартість автомобіля в кредитну організацію. У банку, після розірвання кредитного договору, отримаєте належні вам гроші, за винятком уже сплачених відсотків. Важливо вимагати від банку письмового повідомлення про відсутність у нього претензій до вас.

Рада 4: Як ввозити авто в Україну

Щодня тисячі людей перетинають на автомобілях український кордон з самими різними цілями. Серед них чимало тих, для кого перегін автомобіля пов'язаний з придбанням або майбутньої його продажем. Новачкам в цій справі рекомендується добре вивчити існуючі правила, пов'язані з особливостями ввезення транспортних засобів в Україна.

Як ввозити авто в Україну

Інструкція

1

Згідно з українським законодавством, транспортний засіб, як і будь-який інший товар, ввезений в Україна, Підлягає митному контролю та оформлення. Тому при перетині кордону вам доведеться заповнити митну декларацію в двох примірниках, де крім загальних відомостей ви повинні надати докладну інформацію на ввезений автомобіль - марку, модель, рік виготовлення, номер кузова і т.д., а також всі необхідні документи на нього.

2

Ви повинні також документально підтвердити правоволодіння транспортним засобом, надавши відповідні нотаріально завірені документи - договори купівлі-продажу, дарування або міни. На придбаний автомобіль ви повинні подати оригінали чеків, рахунків, рахунків-фактур, оформлених на фірмових бланках і завірених печатками.

3

Якщо ви особисто придбали автомобіль, то переконаєтеся,що крім дати продажу і докладної інформації про нього, в документах вказані ваші прізвище, ім'я та по батькові. Не виключено, що працівники митниці можуть попросити вас пред'явити ряд додаткових документів, що підтверджують право володіння: страхові поліси і завірені транспортні супровідні документи.

4

Ввезені автомобілі оподатковуються ввізниммитом за повною ставкою за винятком тих, які ввозяться з країн, з якими Україна уклала митний союз або міжнародний договір про створення спеціального митного режиму. Акцизні збори залежать від обсягу двигуна і року виготовлення автомобіля. Якщо неможливо встановити рік виготовлення, то вказується рік, позначений в реєстраційних документах.

5

Крім мита та акцизного збору за ввезений в Україна автомобіль сплачується ПДВ, виходячи з митноївартості, ввізного мита, акцизного збору та ставки ПДВ, що дорівнює 20%. У висновку підприємцю доведеться сплатити єдиний збір за митне оформлення і збір за видачу посвідчення на право реєстрації автомобіля в органах ДАІ.