Як правильно вибрати зерна кави

Як правильно вибрати зерна кавиВибираючи зернова кава, слід грунтуватися нетільки на особистих смакових перевагах. Слід звернути увагу на дату обсмажування і розфасовки зерен, марку і країну походження, спосіб обсмажування і сорт кави.

Зерна кави

Одним з найважливіших параметрів при виборікавового зерна є розмір зерна. Чим зерно крупніше, тим більше в ньому міститься ароматичних масел і корисних елементів. Зерно повинно бути цілим, без червоточини і гнилизни, з міцною структурою і, найкраще, свіжообсмаженої.

Спосіб обсмажування необхідно вибирати, виходячи звласних смакових уподобань. Італійська і французька обжарка дають каву гіркуватий міцний смак, віденська - неймовірно насичений «горіховий» смак, легка обсмажування більше підходить для кави з молоком (латте або капучино). Ідеально, щоб обсмажування відбувалася в день покупки. Після обсмажування кави зазвичай упаковують у вакуумні пакети або закриті скляні банки для того, щоб він не втрачав аромат і смак, і перемелюють вже безпосередньо перед тим, як приготувати.

Країна походження кави також дуже важлива привиборі зерен. Бразильський кави відрізняється традиційний «кавовим» смаком з горіховими нотками, в'єтнамський кави досить м'який, дуже добре підходить для кавоварок крапельного типу. У смаку Єменського кави присутні легкі фруктові ноти, він хороший для приготування в джезві з різними прянощами. Африканські сорти кави (Кенія, Танзанія, Руанда) відрізняються гарним чистим насиченим смаком і незабутнім запахом.