Що таке мас-маркет

Що таке мас-маркет

Мас-маркет є калькою з англійськоїтерміна mass market, що буквально проводиться як «масовий ринок». Це будь-яка продукція, розрахована на масового споживача. Зазвичай вона досить невисока за вартістю, що і робить її доступною і прийнятною.

Що таке мас-маркет

Ідея мас-маркет

Концепція мас-маркет грунтується на системі бренду,як впізнаваного знака для споживача. Адже якщо якість конкретного товару не відрізняється від якості аналогічного йому за вартістю, то в чому сенс купувати саме його? Якраз тут і виходить на перший план поняття бренду. Реклама і різні маркетингові технології коштують на службі у мас-маркет, демонструючи по телевізору і на спеціалізованих стендах красунь з розгорнутими волоссям або пояснюючи, що саме їх бренд відповідає життєвим принципам типового міського жителя, який і є основним споживачем продукції мас-маркет.Качество мас маркет продукції досить середнє. Якщо ви спробуєте купити аналогічні товари у різних цінових категоріях (в кілька разів дорожче), то переконаєтеся, що вони дійсно можуть бути набагато більш ефективні або зручні. Виробництво товарів цієї категорії нерідко відбувається за франчайзинговою схемою. Це означає, що якщо ви купуєте шампунь від мас-маркет бренду, то зроблений він десь неподалік від того місця, де ви живете, а зовсім не в країні, в якій було засновано цей бренд. Компанія продає права і технологію виробництва продукції під своїм брендом, зобов'язуючи франчайзингову компанію відповідати заданим стандартам якості. Обидві компанії, і сам бренд, і франчайзингову підприємство отримують прибуток, споживачі - улюблений товар в будь-якій точці планети, а мас-маркет продукція - ще одну фабрику.

Якість мас-маркет

Як правило, продукція мас-маркет не вистачаєзірок з неба. Наприклад, якщо говорити про косметику, то навряд чи вона допоможе вам впоратися з якоюсь серйозною проблемою. Вона може справлятися з щоденним доглядом, але не більше того. Навіть якщо реклама обіцяє чудодійні ефекти, коду справа стосується мас-маркет продукції, не слід їй довіряти. Саме на варті біля товарів масового споживання реклама стала особливо винахідливою в спробах привернути увагу споживачів, а також, завдяки цим товарам, рекламу вважають оманливої ​​(навіть продовжуючи реагувати на неї на підсвідомому рівні). До речі, реклама забирає значну частину бюджету при створенні мас-маркет продукції. Більш того, це основний його расход.Как визначити продукцію мас-маркет? Вона продається всюди. Ви можете купити один і той же в будь-якій області своєї країни і в практично будь-якій країні світу. Більш того, немає якихось особливих місць для продажу цієї продукції. Її можна побачити на полицях супермаркетів, в побутових магазинах, іноді в аптеках і на ринках. Мас-маркет продукція зазвичай позиціонується, як щось, що підходить для всіх людей. Самі посудіть, хіба це можливо? Домогтися подібних властивостей можна тільки одним: середніми характеристиками, якими мас-маркет і володіє.