Що таке "синдром Лоліти"

Що таке "синдром Лоліти"

Лоліта - персонаж однойменного скандальногороману Набокова. Однак віднедавна в сучасній психології з'явився термін «синдром Лоліти». Їм названо психічний розлад у юних панянок, занадто рано прагнуть вступити в доросле життя.

Що таке "синдром Лоліти"

Що таке «синдром Лоліти»?

Лоліта або дівчинка-німфетка - це юна особа,тільки що вступила в підлітковий період, у якій вже явно проявлені ознаки статевої зрілості. «Пубертатний період» - це не найлегший момент в житті будь-якої людини, що характеризується певними фізіологічними процесами. Якщо гормональна перебудова у дівчаток під час статевого дозрівання починається близько 8 років, то вона вважається передчасною. Однак, за результатами сучасних досліджень, в даний час передчасна гормональна перебудова організму спостерігається у кожної шостої дівчинки. Особливо це стосується юних леді з надмірною весом.Так як юні дівчата не зовсім усвідомлюють статевому потягу і не знають, як себе контролювати, вони нерідко стають легкою здобиччю для більш старших представників протилежної статі. Для деяких з них навіть властивий підлітковий проміскуїтет - часта зміна статевих партнерів в такому юному віці. А деякі, крім того, разом з цим починають пробувати і інші «дорослі» захоплення - алкоголь і наркотики.

Причини «синдрому Лоліти»

Найчастіше «синдром Лоліти» проявляється у дівчат,яким не надається належна увага з боку батьків. Вони з ранніх років надані самі собі, тому і намагаються доросле життя на смак раніше времені.Есть дівчинки, яким турбота їх дорослих залицяльників замінює недоотриманий в дитинстві любов батька. Крім того, це неабияк піднімає їх самооцінку. Якщо раніше їм хотілося відчувати себе красивими і улюбленими, то тепер з'явилася людина, які піклується про них і постійно робить компліменти. Усвідомивши свою привабливість, дівчатка відкривають для себе нові способи маніпулювання за допомогою сексуальності. Хоча частіше «Лоліти» - не маніпулятори, а жертви. Дорослі шанувальники користуються ними і кидають, коли їм вздумается.Некоторие дівчатка хочуть швидше подорослішати, дивлячись на своїх кумирів - красунь-моделей, актрис або навіть на улюблену багатьма ляльку Барбі. Їм хочеться швидше почати користуватися косметикою, ходити на каблуках і вести себе як належить дорослим жінкам. У зв'язку з цим ряд вчених навіть задумався про допустимість виробництва іграшок з настільки ідеальною, привабливою зовнішністю, як у Барбі.СМІ теж підливають масло у вогонь - рекламні плакати рясніють напівголими красунями, тому на підсвідомому рівні дівчаткам здається, що без наявності агресивної сексуальності вони просто нічого не доб'ються в жізні.Еслі ви помітили у своєї дитини прояв «синдрому Лоліти», то слід приділяти йому більше уваги, а в разі потреби зводити на бесіду з психологом.