Як користуватися програмою ultraiso

Як користуватися програмою ultraiso


UltraISO - це невелика, але дуже функціональнапрограма для створення образів дисків і роботи з ними. Програма вміє створювати і записувати образи CD і DVD, а також коригувати їх. UltraISO підтримує близько 30 форматів образів, серед них ISO, MDF / MDS, IMG / CCD / SUB і інші. Невимоглива до ресурсів. Інтерфейс утиліти має класичний вигляд і переведений на різні мови, включаючи російську. Програма працює в операційних системах Windows, Linux і MacOSОдна з кращих програм для створення образів дисків


огляд інтерфейсу

Розібратися, як користуватися програмою,не складно. При запуску UltraIso з'являється вікно, в самому верху якого розташовано «Головне меню програми», під ним знаходиться «Панель швидкого запуску». Робочий простір ділиться на чотири частини. У верхньому лівому кутку показується інформація про зміст відкритого в програмі диска. Вона представлена ​​у вигляді деревовидного списку папок. А справа вгорі можна побачити список файлів, що знаходяться в виділеній теці. Детальна інформація про них відображається в нижньому правому відділі. Зліва внизу знаходиться список наявних приводів.
Ultraiso відрізняється наявністю власного формату. Він називається ISO Zipped - ISZ. Хоча цей формат може бути прочитаний тільки за допомогою самої утиліти, він став дуже популярний, завдяки відмінному стиску даних.

Як створити образ CD / DVD диска

Вставте ваш диск в оптичний привід, після чогозапустіть додаток UltraISO і натисніть на кнопку «Інструменти». У списку слід вибрати пункт «Створити образ CD». Додаток відкриє нове діалогове вікно, в якому потрібно буде вказати привід з підготовленим диском і призначити шлях до папки для збереження образу. Крім того, на цьому етапі можна вибрати необхідний формат - iso або, наприклад, аlcohol. Підтвердіть вибір, натиснувши на кнопку «Зробити»

Як записати образ CD / DVD

Щоб створити образ диска, необхідно натиснути накнопку «Інструменти» і вибрати пункт меню «Записати образ CD». При цьому необхідно вказати програмі, де знаходиться папка з файлами. А також вибрати додаткові параметри: метод запису (ТАО - Trаck At Once або DАО - Disk At Оnce) і швидкість. Якщо встановлений метод ТАО, то за один прийом буде записана всього одна доріжка. Якщо потрібно записати диск цілком, то необхідно скористатися методом DАО.
Якщо на комп'ютері встановлена ​​програма Nero Burning Rom, то UltraISO може використовувати движок цієї програми для запису дисків.

Як записати диск

В першу чергу необхідно створити образ диска. Для цього достатньо відібрати файли, призначені для запису, і помістити їх в верхнє праве вікно програми. При цьому у верхній частині вікна буде показаний обсяг вибраних файлів. Це дає можливість простежити, щоб обсяг файлів, призначених для запису, не перевищив обсяг діска.Затем потрібно натиснути на кнопку «Файл» і зі списку вибрати команду «Зберегти як», вказавши місце для збереження, ім'я образу і розширення (iso). Після того як образ був створений, натисніть на кнопку «Інструменти» і скористайтеся пунктом меню «Записати образ CD». При цьому вкажіть швидкість запису і інші необхідні параметри.

Як відкрити образ диска за допомогою UltraISO

Натисніть на кнопку «Інструменти» і виберіть пунктменю «Монтувати у віртуальний привід». Відкриється вікно, в якому в рядку «Файл образу» необхідно вибрати потрібний образ диска. Після чого натисніть кнопку «Монтувати», розташовану нижче. Крім того, додаток може використовувати приводи, змонтовані в програмах Alcohol 120 і Daemon-Tools. Кнопка «Розмонтувати» призначена для видалення диска з віртуального приводу. Щоб відкрити змонтований образ, потрібно зайти в папку «Комп'ютер» і двічі клацнути мишкою по відобразити там віртуальному дисководу.
UltraIso дозволяє змонтувати вісімвіртуальних приводів. Щоб змінити їх кількість, натисніть «Опції» - «Налаштування» - «Віртуальний привід». У рядку «Кількість пристроїв» вкажіть, скільки приводів ви хочете отримати.

Створення завантажувальної флешки

Щоб створити завантажувальну флешку, необхідномати підготовлений флеш-накопичувач, відформатований в NTFS і заздалегідь записаний образ завантажувального диска в форматі iso. Вставте накопичувач у вільний порт usb і запустіть UltraISO. Відкрийте підготовлений образ. Для цього, натиснувши на кнопку «Файл», виберіть пункт «Відкрити» зі списку. Тепер необхідно перейти в меню «Самозавантаження» і вибрати пункт «Записати образ жорсткого диска». Тут потрібно знайти букву, відповідну флеш-накопичувача, і натиснути клавішу «Записати». Метод запису краще залишити за замовчуванням - USB-HDD +.