Особливості соціальних організацій

Особливості соціальних організацій


Соціальна організація - це сукупність людей,які спільно реалізують єдину мету і діють за певними правилами і принципам. Кожна соціальна організація має цінності, інтереси, риси, потреби, а також пред'являє суспільству певні вимоги. Однак цей тип взаємин нерідко плутають з іншими видами систем. Щоб остаточно розібратися в суті соціальних організацій, необхідно знати їх відмінні риси.Особливості соціальних організацій


Інструкція


1


Здатність зберігати свою організацію і продовжувати розвиватися незалежно від впливу зовнішніх і внутрішніх факторів.


2


Здатність виділення в одному і тому ж об'єктіорганізації однієї чи кількох систем, необхідних для досягнення тієї чи іншої мети. Наприклад, підприємство можна розглядати як сукупності машинного обладнання, необхідного для виробництва деталей. У той же час підприємство - це система людей, які забезпечують безперебійне виробництво продукції.


3


Будь-яка соціальна система відрізняється тим, щолюдина може повністю реалізувати свої можливості в рамках покладеної на нього функції. Будь-який елемент системи може взяти участь в отриманні необхідного результату.


4


Стохастичность і складність функціонування. Ця особливість безпосередньо залежить від кількості взаємопов'язаних елементів і системи цілей.


5


Існує певний рівень інерційності, який дозволяє передбачати зразкову розвиток організації в найближчому майбутньому.


6


Висока надійність функціонуючих елементів. Це властивість визначається здатністю компонентів до взаємозамінності. Сюди можна віднести альтернативні технології, способи організації бізнесу, матеріали та управління.


7


Наявність об'єктивних і суб'єктивних процесів. Перші безпосередньо пов'язані з законами організації і правилами її функціонування. Сюди можна віднести виробничі цикли, синергію, пропорційність і композицію. Другі процеси залежать тільки від прийняття управлінських рішень.


8


Формальні і неформальні лідери. Під лідером розуміється людина, яка втілює в собі цінності і норми групи, а також активно виступає на захист цих норм. Формального лідера, як правило, призначає керівників вищого рівня. Неформальний лідер обирається безпосередньо колективом. Він виступає в ролі авторитету і захисника.


9


Основу будь-якої соціальної організації становить мала група. Як правило, це 3-7 осіб, які постійно перебувають в взаємозалежної і взаємодоповнюють роботі.