Рада 1: Які бувають типи ЗМІ

Рада 1: Які бувають типи ЗМІ


Отримати потрібну інформацію сьогодні можна здекількох видів джерел. Молодь найчастіше воліє всесвітню мережу, де користувачі переважно звертають увагу не стільки на самі новини, скільки на відгуки про них інших людей. Старше покоління з усіх засобів масової інформації здебільшого вибирає по-старому газети чи радіо.Пачка газет і журналів


Засоби масової інформації або скорочено ЗМІподіляють за кількома напрямками. У світлі подачі інформації виділяють комерційні, федеральні або державні, а також незалежні засоби масової інформації. У напрямку інформації існують тематичні, політичні і розважальні ЗМІ. Але найпоширеніша класифікація ЗМІ виходить з методів донесення тих чи інших даних до населення.

Що пишуть в пресі?

Найдавніший тип ЗМІ - газета. У відомому нам вигляді газета існує з 1450 року, коли з'явився перший друкарський верстат. До цього новинні записи в стародавньому Римі викладалися на дерев'яних дощечках. У Росії в шістнадцятому столітті перші газети велися на папері від руки. А першою друкованою російською газетою стали «Ведомости», які з'явилися друком в 1702 году.На сьогодні газети і журнали віщають традиційно про політичні та економічні події, новинах в світі культури і спорту, несуть оголошення і рекламу. Друкована продукція в світі інформації ведеться як на тонкою сірою газетному папері, так і на дорогий глянсовою крейдованому папері. Останню використовують модні журнали з великою кількістю ілюстрацій.

Теле- і радіомовлення

Радіо винайдено в Росії в 1895 році російськимфізиком Олександром Степановичем Поповим. Спочатку воно використовувалося в наукових і військових цілях. Поступово з поширенням радіоприймачів повсюдно радіо стало одним із засобів масової інформації. Звукова трансляція новин, реклами і музики зараз дуже популярна, тому що паралельно зі слуханням люди можуть займатися чимось ще. Завдяки цьому, радіо, яке практично повністю витіснено з будинків телемовленням, набуло поширення в громадських місцях, офісах, транспорті, а також у віддалених і технічно неоснащених районах.Самим популярним ЗМІ вважається телебачення. Наочна і оперативна подача інформації, вибір часу перегляду і можливість запису зробили цей тип мовлення унікальним і дуже зручним. Телевізор став доступний кожній родині в нашій країні в кінці сімдесятих років минулого століття. І з тих пір він настільки поглинув увагу людей, що у багатьох, особливо у дітей, з'явилася хвороблива залежність від телевізора. Деякі люди можуть проводити перед екраном по 8 годин на добу.

Всесвітня павутина

Психічним захворюванням визнана також інтернетзалежність. Інтернет - ще один тип ЗМІ. Передача інформації відбувається шляхом тексту, звуку або відео через комп'ютери, з'єднані між собою супутникової або локальної зв'язком. Інтернет з'явився приблизно в 80-х роках минулого століття і почав швидко набирати обертів у всіх країнах. Зараз, завдяки технічному прогресу, зі всесвітньою мережею знаком кожен школяр. Недоліками інтернету є відсутність цензури і недостовірність інформації.

Рада 2: Що таке ЗМІ і якими вони бувають


ЗМІ - засоби масової інформації різних типів. Одні з них більш достовірні, інші не заслуговують на увагу, але так чи інакше з ними щодня стикається практично будь-яка людина.Що таке ЗМІ і якими вони бувають


Термін «засоби масової інформації»вживається в Росії найбільш часто. Його синоніми «мас-медіа» і «засоби масової комунікації». Дане поняття включає різні форми поширення інформації (під постійною назвою) для широких мас населення. Джерелами новин можуть бути друковані видання, відео- та аудіоканали, дані інтернет-джерел.

види ЗМІ

Законодавство РФ не дає чіткого визначенняокремих видів засобів масової інформації. Основні критерії віднесення до ЗМІ (відповідно до Закону «Про засоби масової інформації»): масовість адресатів повідомлення, періодичність і закріплена форма подачі інформації. Умовний розподіл відбувається в основному за способом передачі данних.Самие поширені ЗМІ - різнопланові друковані видання. Вони нехай із запізненням часто добираються навіть в ті краї, де немає ні інтернету, ні телебачення. Крім того, для людей «старого» покоління такий спосіб отримання інформації досі залишається кращим. До засобів масової інформації відносять видання з постійною назвою, що виходять не рідше одного разу на рік (журнали, газети, брошури тощо.). Найбільш ефективний тип інформування (і самий витратний) - телебачення або телемовлення. Візуальна інформація, поєднана з аудіодоріжкою, засвоюється людиною в рази краще, ніж будь-яка інша. Це один з найефективніших способів подачі даних і впливу на сознаніе.Третій, що набирає все більшої популярності вид ЗМІ - інтернет-ресурси. Закон «Про засоби масової інформації» не зобов'язує сайти реєструватися в якості ЗМІ, але вони можуть робити це добровільно, знаходячи ті ж права і обов'язки, що й інші представники даної галузі. Реєструються як ЗМІ і численні інформаційні агентства. Їх основна функція - відшукувати інформацію і новини, обробляти їх, а потім передавати в існуючі мас-медіа (газети, ТВ-програми та ін.). Значення таких організацій складно недооцінити, хоча самі вони майже завжди залишаються в тіні.

Види ЗМІ, що йдуть в минуле

Поступово втрачає свої позиції колисьлідирував радіомовлення. Правильна організація здатна зробити з радіо дуже ефективний інструмент взаємодії з масами, але телебачення та інтернет затребувані набагато більшою мере.Кінохроніка - також вид ЗМІ. Він найменш популярний в зв'язку зі своєю специфікою, що відрізняється від уподобань більшості сучасних представників суспільства.