Як розрахувати тонно-кілометрів

Як розрахувати тонно-кілометрів

Тонно-кілометр - це одиниця виміру, яказастосовується при перевезенні вантажів. Вона об'єднує два показники: кількість тонн вантажу, що перевозиться і відстань. Тонно-кілометрів фіксуються в такий первинної документації, як шляховий лист автомобіля. Саме за тонни і тонно-кілометрів і виплачується зарплата водієві при відрядній прямий системі оплати праці.

Як розрахувати тонно-кілометрів

Вам знадобиться

  • Шляховий лист.

Інструкція

1

Один тонно-кілометр - це вантаж масою в однутонну, який перевозиться на відстань один кілометр. А значить, щоб розрахувати показник тонно-кілометрів, помножте вагу вантажу на пробіг автомобіля, що доставляє товар. Наприклад, вантажний автомобіль перевіз 5 тонн вантажу на відстань 200 кілометрів: помножте 5 на 200 та отримуйте 1000 тонно-кілометрів.

2

Отриманий в результаті розрахунку економічнийпоказник використовується для того, щоб оцінити обсяг перевезень вантажів даним видом транспорту. До того ж цей показник вантажообігу може бути використаний для оцінки максимальної пропускної здатності транспортних ліній підприємства і порівняння механічної сили різних транспортних засобів.

3

Можливий також розрахунок приведеноготонно-кілометра. Цей показник характеризує обсяг всієї виконаної окремими видами транспорту перевезення пасажирів і вантажів. Щоб підрахувати наведені тонно-кілометрів, підсумуйте тонно-кілометрів з пасажиро-кілометрами.

4

Для характеристики ефективності використаннятранспортного засобу, за допомогою якого доставляється вантаж, розраховується коефіцієнт використання вантажомісткості. Цей показник відображає ступінь використання вантажних приміщень різних транспортних засобів. Наприклад, для вантажних вагонів коефіцієнт використання вантажомісткості розраховується як частка при розподілі корисного об'єму на повний обсяг.

5

На показник вантажообігу істотний впливнадає тип доріг, по яких перевозиться вантаж. В даний час в Росії розрізняють три типи доріг: дороги з одностороннім рухом і твердим покриттям, дороги з твердим покриттям і двостороннім рухом і грунтові дороги. Природно, швидкість перевезення вантажів по дорогах першого типу буде набагато вищою за швидкість переміщення транспортного засобу з вантажем по грунтових дорогах.