Амигуруми: ляльки

Амигуруми: ляльки

Милі в'язані іграшки, які прийшли з Японії,стають все більш популярними. Особливо часто в'яжуть звіряток або ляльок, це відмінний спосіб проявити свій талант до рукоділля. Ляльки амигуруми можуть бути мініатюрними, гральними або інтер'єрними.

Амигуруми лялька

Традиційно в техніці амігурумі виконуютьсямініатюрні моделі, які можна використовувати в якості сувеніра або іграшки. Головні відмінності іграшок, виконаних в іншій техніці - велика кругла голова, очі-намистинки, маленькі ніжки і ручки. Для лялечок обов'язково потрібні сукні і наряди, пов'язані з ниток тієї ж товщини або більш тонких. Справжні японські амигуруми складаються з простих елементів - куль, ковбасок, циліндрів.

в'язання амигуруми ляльки

Техніка складається з в'язання гачком по колустовпчиками без накидов, іноді застосовуються також стовпчики з накидом. Розмір гачка потрібно підібрати таким чином, щоб полотно було досить щільним, без отворів. Для в'язання суконь часто використовується складна ажурна в'язка, іноді простіше зшити деталі одягу з тканини або зв'язати спицями.

Починати в'язання слід з так званого кільцяамигуруми. Цей спосіб дозволяє отримати деталь без отвору, на відміну від традиційного початку із замкнутої в коло косички. Кільце амигуруми є накручену в гурток нитка, за яку зачіпляються петлі першого ряду. Спочатку кільце може бути великим, але коли перший ряд буде закінчений, потрібно потягнути за кінець нитки, і воно затягнеться, повністю закривши отвір.

Амигуруми ляльки: схеми

Далі в'язання проводиться як зазвичай, по схемі. Багато схеми амигуруми переведені з японської на російську і являють собою порядної опис. Інші ж так і залишилися у вигляді малюнків - не потрібно їх боятися, після невеликого аналізу стане ясно, що так в'язати навіть зручніше.

Хрестики - це стовпчики без накиду, маленькігалочки - додані стовпчики, великі - здвоєні петлі, зірочкою відзначається місце, звідки слід починати повтори. У дужках вказується кількість петельок в ряду. Якщо все пов'язано правильно, початок ряду повинно завжди збігатися, тому це місце краще відзначити контрастною ниткою для контролю.

Щоб полегшити в'язання тонких ручок і ніжок, іноді використовуються спеціальні пристосування. Можна взяти тонкий олівець і обв'язувати його по колу - вийде рівно і акуратно.