Рада 1: Як користуватися барометром

Рада 1: Як користуватися барометром

Барометр - це пристрій для вимірюванняатмосферного тиску. Основною частиною більшості барометрів є герметична коробочка, заповнена газом. Вона називається анероїдом. Користуватися приладом дуже просто, достатньо подивитися, куди вказує його стрілка.

Як користуватися барометром

Види барометрів, принцип їх дії

Барометри можуть бути анероїдних і ртутними. Слово «анероїд» означає «безжідкостний». Принцип дії такого барометра досить простий: зміни атмосферного тиску призводять до зміни геометричних розмірів анероїда, в результаті стрілка на шкалі переміщається. Такі барометри не містять в собі небезпечних елементів, тому підходять для використання в домашніх умовах, в умовах туристичного походу. Крім анероїдних, існують і ртутні прилади, в яких для вимірювання атмосферного тиску застосовується ртуть. Під дією атмосферного тиску змінюється висота ртутного стовпа. Показання цих барометрів є більш точними, саме такі прилади застосовуються на метеорологічних станціях. Ртуть і її пари становлять небезпеку для людини, тому подібні пристрої не використовують в домашніх условіях.В продажу можна знайти електронні барометри, як правило, вони входять до складу домашніх метеостанцій. Такі комплексні прилади показують також ряд інших величин (наприклад, температуру і вологість повітря) і дозволяють досить точно спрогнозувати погоду на найближчий час. Цифрові пристрої менш чутливі до трясці, тому їх добре використовувати в морських подорожах.

Використання барометра

Користуватися анероїдних барометром нескладно. Потрібно подивитися, на яке значення вказує стрілка приладу. На шкалі барометра є зони, які позначені як «суша», «ясно», «змінно», «дощ», «шторм», а також розподілу із зазначенням абсолютних значень. Якщо тиск знижується - очікуються опади, якщо підвищується - буде ясно. Як правило, барометр має дві стрілки - одну рухливу, вона пов'язана з анероїдних коробочкою, а другу можна повертати. Якщо її поєднати зі стрілкою, яка б показала величину атмосферного тиску, через деякий час можна спостерігати, в який бік відхилиться рухома стрілка. Нормальним вважається атмосферний тиск 760 мм рт. ст. при температурі повітря 15 ° С на так званому рівні моря. Домашні барометри можуть вимірювати його величину в діапазоні 700-800 мм рт. ст. на висоті не більше 300 м над рівнем моря. Падіння тиску означає погіршення погодних умов, наближення дощів або снігопадів. Зони з низьким тиском називаються циклонами. Антициклони - це зони з підвищеним тиск, їх наближення означає наступ гарної погоди. Барометр налаштовують, якщо його показання відрізняються від показань місцевої метеостанції більше, ніж на 8 мм рт. ст. Для цих цілей передбачений регулювальний гвинт, що знаходиться в задній частині корпусу. При налагодженні потрібно повернути його на кут не більше 45 градусів.

Рада 2: Як визначити атмосферний тиск

Напевно майже кожен день, коли ви дивитесяабо слухаєте прогноз погоди, то звертаєте увагу тільки на температуру повітря і можливі опади. Але синоптики згадують ще кілька важливих параметрів і атмосферний тиск серед них. У загальному випадку атмосферний тиск - це тиск атмосфери на земну поверхню і всі предмети на ній. На тіло людини діє таке тиск, яке еквівалентно тиску 15-тонного вантажу. Але ми його не відчуваємо, тому що в нашому тілі теж є повітря.

Як визначити атмосферний тиск

Вам знадобиться

  • ртутний барометр або барометр-анероїд. А якщо вам необхідно безперервно знімати показання тиску, то слід використовувати барограф.

Інструкція

1

Ртутний барометр, як правило, показуєатмосферний тиск в міліметрах ртутного стовпа. Просто подивіться за шкалою рівень ртуті в колбі - і ось уже ви знаєте атмосферний тиск у вашому приміщенні. Як правило, це значення становить 760 ± 20 мм.рт.ст. Якщо потрібно дізнатися тиск в паскалях, то скористайтеся простою системою перекладу: 1 мм.рт.ст. = 133,3 Па. Наприклад, 760 мм.рт.ст. = 133,3 * 760 Па = 101308 Па. Це тиск вважається нормальним на рівні моря при 15 ° С.

2

Знімати показання тиску з шкали барографатеж дуже просто. Цей прилад заснований на дії анероїдних коробки, яка реагує на зміну тиску повітря. Якщо тиск підвищується - стінки цієї коробки прогинаються всередину, якщо тиск знижується - стінки випрямляються. Вся ця система з'єднана зі стрілкою, і вам лише треба подивитися, яке значення атмосферного тиску стрілка показує на шкалі приладу. Не лякайтеся, якщо шкала буде в таких одиницях як гПа - це гектопаскалях: 1 гПа = 100 Па. А для перекладу в більш звичні мм.рт.ст. просто скористайтеся рівністю з попереднього пункту.

3

А знайти атмосферний тиск на якийсьпевній висоті можна навіть без використання приладу, якщо вам відомо тиск на рівні моря. Знадобляться лише деякі математичні навички. Скористайтеся ось цією формулою: P = P0 * e ^ (- Mgh / RT) .У цій формулі: P - шукане тиск на висоті h; P0 - це тиск на рівні моря в паскалях; M - це молярна маса повітря, що дорівнює 0.029 кг / моль; g - земне прискорення вільного падіння, приблизно рівне 9.81 м / с?; R - це універсальна газова постійна, приймається за 8.31 Дж / моль К; T - температура повітря в Кельвіна (для перекладу з ° C в до скористайтеся формулойT = t +273, де t - температура ° C); h - висота над рівнем моря, де знаходимо тиск, вимірюється в метрах.