Як прибрати швидко біль від опіку

Як прибрати швидко біль від опікуОтримати опік можна з найрізноманітніших причин, якна роботі, так і в побуті. Наприклад, ненавмисно доторкнувшись до розпеченого праски або потрапивши під струмінь пари, або через вплив їдкого речовини: кислоти, луги. Нерідко такі опіки дуже болючі. У подібних випадках краще за все звернутися до лікаря за кваліфікованою медичною допомогою. Але перед цим слід швидко зняти біль від опіку, за допомогою простих підручних засобів.

Як прибрати швидко біль від опіку

Як зменшити біль від термічного опіку

Перш за все постарайтеся якомога швидшеохолодити обпечене місце. Поливайте опік холодною водою або прикладіть до нього металевий предмет (метал, завдяки високій теплопровідності, добре остуджує), пакет з льодом. Якщо опік стався будинку, можна скористатися для охолодження якимось пакетом з морозильника, наприклад, з шматком замороженого м'яса, овочевий сумішшю або ягодами.
У багатьох джерелах радять змастити пошкоджене місце спиртом або одеколоном. Але цього робити ні в якому разі не можна, адже чистий спирт сушить шкіру, і опік може захворіти ще сильніше!
Після того як біль зникне або хоча б помітнозменшиться, можна використовувати крем, що містить сік алое або цинкову мазь. Добре позбавляє від болю і сприяє швидкому загоєнню натертий картопля. Його слід злегка віджати, щоб видалити надлишкову рідину, потім прикласти кашку до обпаленого місця і зафіксувати марлевою пов'язкою. Коли кашка повністю засохне, її треба обережно видалити, замінити свіжою і знову накрити марлею. Так повторювати кілька разів. Якщо біль довго не проходить, можна прийняти який-небудь анальгетик. Але краще звернутися до лікаря, адже кожен препарат має протипоказання.

Як позбутися від болю, якщо опік хімічний

Отримати опік якимось їдким хімічнимречовиною можна не тільки на роботі, але і в побуті. Адже багато миючі, чистячі засоби містять такі їдкі компоненти! Якщо з вами трапилася така неприємність, дійте згідно з інструкцією з надання першої допомоги, яка повинна бути на упаковці. У тому випадку, якщо ви з якоїсь причини не можете її прочитати, перш за все, швидко змийте цю речовину великою кількістю проточної холодної води. Потім, коли біль зменшиться, нейтралізуйте залишки речовини. Якщо опік був викликаний кислотою, вам потрібно присипати пошкоджену ділянку шкіри харчовою содою (бикарбонатом натрію) або протерти його розчином соди. Якщо ж вас обпекла луг, змастіть пошкоджену ділянку столовим оцтом.
Якщо під рукою немає оцту, можна скористатися лимонним соком.
Після цієї обробки знову промийте місце опікувеликою кількістю води. При необхідності викличте швидку допомогу. Зробити це обов'язково і негайно потрібно в тому випадку, якщо стався опік слизової, наприклад очей.