Причини затримки води в організмі

Причини затримки води в організміЗатримка рідини в організмі здатна доставитилюдині масу неприємностей від несприятливого зміни зовнішності (набряклості, целюліту), до серйозних проблем зі здоров'ям. Щоб позбутися від затримки рідини в організмі, необхідно дізнатися і усунути причину її виникнення.

Причини затримки води в організмі

Порушення гормонального фону

Однією з причин затримки води в організміє низький рівень гормонів щитовидної залози, дисбаланс між гормонами виробляють людські нирками і нервовою системою. Наприклад, при гіпотиреозі (захворюванні щитовидної залози) сильно набрякає обличчя, кінцівки. При найменшій підозрі на те, що набряклість пов'язана із захворюванням, обов'язково відвідайте лікаря. Коливання гормонального фону під час менструального циклу також здатні викликати затримку води в організмі. У цей час деякі жінки помічають, що їм доставляють незручності бретельки бюстгальтера, звична взуття починає обмежувати стопи, тугими стають кільця на пальцях.
Рідина в організмі накопичується на останніх місяцях вагітності. У цьому випадку не варто панікувати, так як після пологів набряклість зникне.

Неправильне харчування і шкідливі звички

Рідина може затримуватися в організмі черезнадлишку в вживаної їжі солі і цукру. Щоб вирішити цю проблему, слід скоротити кількість солі і цукру в щоденному раціоні, на час відмовитися від маринадів, солінь, консервів, а також кондитерських виробів.
Щоб зняти набряки, регулярно робіть капілярну гімнастику. Для цього ляжте на спину, підніміть кінцівки вгору і кілька хвилин інтенсивно трусіть ними.
Затримка води в тканинах відбувається через бракдеяких поживних речовин (вітамінів групи В, калію, клітковини). В цьому випадку включіть в свій раціон фрукти, свіжі овочі, крупи, червону рибу і зелень. Крім цього затримку рідини в тканинах викликають алергени. Щоб позбутися від токсичних речовин, організм притягує до тканин воду, яка необхідна для їх розчинення і виведення. Те ж відбувається при алкогольному отруєнні і курінні, постійному вживанні ліків.
Регулярні фізичні навантаження і походи в лазню допоможуть вивести з організму надлишки рідини.

зневоднення організму

Ще однією причиною затримки рідини в організмі є зневоднення. Якщо значно знизити споживання води на добу, організм почне робити запаси, утримуючи її в міжклітинному просторі.
Щоб впоратися з набряками ніг, щодня занурюйте стопи на 10-15 хвилин в теплу воду з морською сіллю і настоями трав.
Щоб цього не відбувалося, необхідно вживати до двох літрів рідини на добу. Це можуть бути чиста вода, трав'яний чай, компот, натуральні соки.