Чому погано чує вухо

Чому погано чує вухоПри погіршенні слуху не варто сподіватися, що самепройде, і не потрібно займатися самолікуванням. Необхідно відвідати отоларинголога. Адже вухо може погано чути з багатьох причин, в тому числі що вимагають термінового лікування, а поставити правильний діагноз здатний тільки фахівець.

Чому погано чує вухо

Через якихось хвороб може погіршитися слух

У більшості випадків вухо погано чує черезускладнень після ряду інфекційних захворювань, таких як грип, скарлатина, кір. Нерідко також зниження слуху відбувається на тлі риніту, синуситу та інших хвороб, що викликають набряк слизової носоглотки. Цей набряк може поширитися і на область середнього вуха. Після одужання набряк зникає і слух швидко восстанавлівается.Ухо може погано чути в результаті наслідків черепно-мозкової травми, а також з-за виникнення новоутворень в головному мозку. У цих випадках необхідно в обов'язковому порядку лікувати основне захворювання, а виправлення слуху - завдання не лор-лікаря, а невропатолога.Слух може погіршитися і в результаті отиту (запалення вуха). Тут також необхідно термінове лікування, оскільки перехід захворювання в хронічну стадію може привести до незворотної втрати слуху. Погіршення слуху може бути викликано також застосуванням деяких антибіотиків.
Особливо характерні такі побічні дії для стрептоміцину і гентаміцину.
Нарешті, вухо може погано чути через запаленняслухового нерва. В цьому випадку зниження слуху супроводжується відчуттям шуму, дзвону в ушах.Еслі у людини при цьому ще паморочиться голова, виникають труднощі з утриманням рівноваги, значить, мова йде про гострий неврит слухового нерва. Щоб зберегти слух, необхідна негайна госпіталізація та інтенсивне лікування.
В іншому випадку за кілька днів (а іноді і за кілька годин) може розвинутися повна глухота.

Гучні звуки і орган слуху

Всі люди, які за родом роботи або захоплень,регулярно переносять великі шумові навантаження - потенційні клієнти лікарів-отоларингологів. Це, перш за все, працівники ковальсько-пресових цехів, співробітники аеропортів, професійні музиканти, військовослужбовці, жителі будинків, що стоять уздовж жвавих автострад і т.д. До групи ризику належать також любителі гучної музики, особливо ті, які слухають її в наушніках.І, нарешті, слух може погіршитися через сірчаної пробки - скупчення сірки, частинок епітелію і секрету сальних залоз в вушному проході. В цьому випадку пробку слід видалити в медичній установі, наприклад, промивши слуховий прохід теплою водою або розчином фурациліну зі спеціального шприца. В аптечному пункті ви можете придбати фітосвечі, але все-таки цю процедуру краще довірити фахівцям.