Рада 1: Еспераль: способи дозування та показання до застосування

Рада 1: Еспераль: способи дозування та показання до застосування«Еспераль» є медичним препаратом,який використовується при лікуванні алкоголізму. Після прийому ліків у пацієнта виникають неприємні відчуття, які відбивають бажання вживати спиртне. Залежно від ступеня розвитку алкоголізму препарат може призначатися в різних дозуваннях.

Еспераль: способи дозування та показання до застосування

Показання до застосування

«Еспераль» використовується для профілактикипроявів алкоголізму. Ліки можуть використовуватися як складова частина терапії при лікуванні алкогольної залежності. Також ліки використовується при хронічному отруєнні нікелем, що також найчастіше є наслідком надмірного вживання спиртних напоїв. Іншого призначення препарат не має. «Еспераль» не рекомендується застосовувати, якщо у хворого присутній підвищена чутливість до дисульфіраму (головному активної речовини). Заборонено призначати препарат при серйозних порушеннях функції печінки. Ліки протипоказано і при діабеті, нейропсихологічних розладах, ішемії, епілепсії. Таблетки не призначаються протягом 24 годин після останнього прийому алкогольного напою. Не рекомендується застосовувати препарат при годуванні грудьми і в період вагітності. «Еспераль» випускається у формі таблеток, які можуть бути призначені тільки лікарем через велику кількість побічних еффектов.Среді можливих негативних впливів препарату відзначається металевий присмак у роті, а в дуже рідкісних випадках розвиваються гепатит, головні болі, шкірні алергічні реакції, також може бути помічено погіршення пам'яті.

прийом препарату

Перед початком прийому препарату проводитьсяпопередня оцінка стану здоров'я хворого, призначається ретельне обстеження. З пацієнтом проводиться бесіда про можливі наслідки прийому ліків. Лікар повинен попередити людини про можливі ускладнення в процесі лікування і про режим прийому таблеток.Обично препарат призначається в дозуванні по 500 мг 1 раз на добу під час ранкового прийому їжі. Дозування може бути знижена лікуючим лікарем. На додаток до терапії алкоголізму може бути призначена дієта. Дозування може бути також і збільшена в залежності від реакції пацієнта, якщо призначене кількість препарату не надає потрібного еффекта.Через 7-10 днів лікар проводить алкогольну пробу і дає пацієнтові не більше 30 мл горілки (40% етанолу). При слабкій реакції на випите доза алкоголю збільшується, проте загальна дозування не повинна перевищувати 120 мл. Проба повторюється в стаціонарі на 11-12 день лікування. Потім може знадобитися проведення додаткових аналізів амбулаторно (через 2-3 дня після проведення останнього тесту). На основі отриманої реакції проводиться коригування доз алкоголю або препарату. Надалі ліки застосовується в рамках підтримуючої терапії в дозі 150-200 мг. Подальше лікування проводиться терміном не більше, ніж 3 роки.
Рада 2: "Еспераль»: відгуки та інструкція із застосування«Еспераль» - це препарат для лікування алкоголізму. Його застосування формує стійкий негативний ефект на алкоголь. Активний компонент лікарського засобу - дисульфірам.

"Еспераль»: відгуки та інструкція із застосування«Еспераль»: показання, протипоказання, відгуки

«Еспераль» випускається у формі таблеток дляприйому всередину, таблеток для підшкірної імплантації, гелю. Як засіб від алкоголізму препарат призначають на тій стадії залежності, коли хворий не здатний контролювати кількість уживаного спиртного. Засіб застосовують для профілактики рецидивів під час лікування алкогольної залежності, як дезінтоксикаційний засіб при отруєнні нікелем в період лікування хронічного алкоголізму. «Еспераль» підвищує концентрацію метаболітів етилового спирту при вживанні алкоголю, в результаті з'являються нудота, блювота, приплив крові до обличчя, загальне нездужання, зниження артеріального тиску. Реакція організму на прийом алкоголю на фоні препарату може бути швидкою і відстроченої. При швидкої реакції з'являються порушення з боку серцево-судинної і центральної нервової системи. При відстроченої реакції у хворого може розвинутися токсичний гепатит, ураження нирок, підшлункової желези.Средство протипоказано при важких захворюваннях серцево-судинної системи (міокардит, серцево-судинної недостатності), при гіперчутливості до компонентів, при нервово-психічних захворюваннях, ниркової або печінкової недостатності, цукровому діабеті, епілепсії, в період вагітності, лактації. За багатьма відгуками, після прийому препарату з'являється металевий присмак у роті, алергічні реакції, головний біль, поліневрит нижніх кінцівок, психози. Може з'явитися зниження пам'яті, сплутаність свідомості, неврит зорового нерва, гастрит. За відгуками, в рідкісних випадках з'являються тромбоз судин головного мозку, астенія, гепатит.
Не можна застосовувати засіб, якщо пацієнт прийняв алкоголь або лікарські препарати, що містять етиловий спирт, протягом попередніх 24 годин.

Інструкція по застосуванню препарату «Еспераль»

Перед початком використання «Еспераля» пацієнт неповинен протягом двох-трьох днів пити алкогольні напої. У вигляді таблеток засіб потрібно приймати один раз на добу (вранці, під час сніданку) в кількості 0,5 м Через 8-10 днів після початку застосування препарату слід провести тетурам-алкогольну пробу. Її повторюють в стаціонарі - через один-два дні і амбулаторно - через три-п'ять днів. Далі «Еспераль» застосовують в підтримуючої дозі 0,150-0,2 г на добу протягом одного-трьох років.
У вигляді гелю «Еспераль» імплантується і проявляє свою дію аналогічно таблеткам.
Імплантаційні таблетки «Еспераль» потрібно вводитив м'язову тканину верхньої частини сідниць або в ліву клубову область на глибину 4 см. Препарат імплантують після знеболювання і дезінфекції. Сумарна доза водимо медикаменту становить вісім таблеток (0,8 г). Після закінчення імплантації на надріз накладається шов і стерильна пов'язка. Термін дії препарату визначається дозуванням і підбирається індивідуально в кожному випадку (від 6 місяців до п'яти років).