Рада 1: Робити чи ні щеплення новонародженим?

Рада 1: Робити чи ні щеплення новонародженим?За часів СРСР більшість батьків несумнівалися, що немовлятам потрібно робити щеплення. Адже вони чули від своїх батьків і матерів розповіді про епідемії, що відносила безліч дитячих життів. Тепер же таких спалахів епідемій немає, і ставлення до щеплень стало набагато менш категоричним. То ж чи варто робити щеплення новонародженим чи ні?

Робити чи ні щеплення новонародженим?

Аргументи за вакцинацію

Ризик виникнення епідемій небезпечних хворобЗараз незмірно нижче, ніж якихось кілька десятиліть тому, і як раз багато в чому завдяки щепленням. Однак зіткнутися з хвороботворним мікроорганізмом як і раніше можна де завгодно. Наприклад, ви можете заразитися повітряно-крапельним шляхом від інфікованої туриста-іноземця, який відвідав ваше місто. Або привезти додому вірус з закордонного курорту. В результаті від вас заразиться і захворіє ваша дитина. А ось якщо він отримає необхідні щеплення в дитинстві, цього майже напевно не станеться. Є безліч інших способів, коли нещеплені діти можуть підхопити хвороботворний мікроорганізм. Наприклад, при контакті з хворим на туберкульоз. Або граючи в пісочниці, куди заходять бродячі собаки і кішки. Зробивши щеплення своїй дитині, ви вбережете його від цієї опасності.Наконец, особливо важливо вберегти дітей від хвороб в найбільш вразливому віці - до 1 місяця, коли їх імунітет ще тільки формується. І ось тут роль щеплень важко переоцінити. Якщо навіть дитина захворіє, щеплення помітно пом'якшить протікання болезні.Некоторие впевнені, ніби немовля, що знаходиться на грудному вигодовуванні, майже ніколи не хворіє. Але це невірно.
Хоча імунітет у грудничка дійсно міцніше, ніж у дитини, що живиться штучними сумішами.

Аргументи проти щеплень

Противники щеплень новонародженим призводять такі доводи. Будь-яка вакцинація чревата ускладненнями. Ці ускладнення в окремих випадках можуть протікати у важкій формі і навіть привести до смерті.
На жаль, неможливо передбачити реакцію організму на введення хвороботворного елемента (нехай навіть в сильно ослабленою формі). Тому такі випадки неминучі.
Немовля в нашій країні за перші 18 місяцівжиття повинен отримати цілих 9 щеплень! А адже кожна щеплення пригнічує імунітет дитини на термін від 4 до 6 месяцев.В склад вакцини АКДС (комбінованої вакцини протии коклюшу, дифтерії і правця) присутні, хоч і в дуже незначних кількостях, отруйні речовини - формальдегід і органічна сіль ртуті. Неможливо передбачити, як вони подіють на вразливий організм маленького ребенка.Наконец, за даними медичної статистики, багато людей, які захворіли на дифтерію в 90-х роках, були раніше щеплені від цієї хвороби, причому неодноразово. Але щеплення не вберегли їх від заболеванія.Поетому, вирішуючи, прищеплювати чи дитини, батьки повинні гарненько подумати і зважити всі аргументи за і проти щеплень.
Рада 2: Чи робити щеплення дитиніСуперечка про те, чи потрібно дитині робити щеплення чи написати відмову, ведеться в соціальних мережах не перший рік. Кількість виступаючих за вакцинацію приблизно дорівнює кількості тих, хто виступає проти.

injectionЛікарі настійно рекомендують щепити дитину,починаючи з пологового будинку. Саме тут новонародженому в перші 12 годин життя роблять щеплення проти вірусного гепатиту B, тижневого немовляти щеплять від туберкульозу. Далі, відповідно до національного календаря імунізації дитини очікує вакцинація проти дифтерії, кашлюку, правця, поліомієліту, кору, краснухи та епідемічного паротиту. Перед кожним введенням вакцини батьки повинні підписати відповідний документ, що дозволяє або забороняє виконання щеплення. Лікарі попереджають про те, що мінімальна ймовірність виникнення ускладнень після щеплення все ж існує, так само як і існує можливість захворіти нещеплених дитині, однак, право остаточного рішення педіатри залишають за батьками.

Щеплення і освітні установи

Батькам, які відмовилися від щеплень, слідпам'ятати про те, що їм доведеться зіткнутися з проблемами при надходженні в дитячий сад, а згодом, і в школу. У дитсадок і школу батьки зобов'язані надати медичну карту встановленої форми, підписану головним лікарем дитячої поліклініки. Головна проблема полягає в тому, що державні і муніципальні дитсадки приймають карту виключно районних поліклінік, відмовляючись від карт, виданих в клініках комерційних. У разі, якщо дитина з народження був тільки прикріплений до медичної установи за місцем проживання, а спостереження здійснювалося лікарями в комерційному центрі, то доведеться не один раз відвідати кабінет головлікаря, щоб, керуючись своїми законними правами батька, отримати-таки жадану підпис. Мінімізувати проблеми допоможе знання федерального закону № 157 «Про імунопрофілактику інфекційних хвороб».
Приватні дитячі сади більш лояльно ставляться до батьків дітей, які не мають щеплень. Один з мінусів таких дитсадків - висока вартість за відвідування.

Відсутність щеплень - причина заборон

Крім розбіжностей з дитячим садом і школоюпроблеми можуть виникнути і при виїзді за кордон. Відсутність необхідних щеплень може стати причиною заборони на в'їзд в ряд країн. Крім того, відмова у запиті також тягне за собою обмеження у виборі майбутньої професії, оскільки при прийомі на роботу може знадобитися обов'язкова вакцинація. У будь-якому випадку остаточне рішення про необхідність щеплень приймають батьки. У разі відмови від вакцинації необхідно документально це підтвердити. Перш, ніж підписати відмову, варто ознайомитися з його наслідками і можливими ускладненнями.

нескінченна суперечка

У суперечці між ворогуючими сторонамивакцинації повинен перемогти розум. Відкласти перше щеплення можна до шестирічного віку дитини, до моменту дозрівання імунної системи. Щеплення робити строго за показаннями.
Перед проведенням вакцинації необхідно виявити відсутність тих чи інших антитіл, і тільки в цьому випадку робити щеплення.
Перед вакцинацією в обов'язковому порядку зробитиімунологічний аналіз крові на склад антитіл. Ні в якому разі не робити щеплення, якщо дитина хвора або у нього загострення алергії. За один сеанс не вводити більше однієї вакцини, щоб уникнути серйозних навантажень на імунну систему. Чи не робити щеплення живою вакциною і проконтролювати появу антитіл після закінчення місяця з дня постановки щеплення. Тільки таким способом можна зберегти здоров'я дитини.