Рада 1: У яких продуктах містяться сірковмісні амінокислоти

Рада 1: У яких продуктах містяться сірковмісні амінокислотиДо серосодержащим амінокислот відносяться таурин,цистин і метіонін. Вони дуже впливають на стан здоров'я організму і нормальне функціонування органів і систем. Щоб підтримувати оптимальний рівень цих амінокислот, слід включати в раціон харчування певні продукти.

У яких продуктах містяться сірковмісні амінокислоти

Таурин і його роль в організмі людини

До амінокислотам, до складу яких входить сірка,відноситься таурин. В організмі він присутній в центральній нервовій системі і зокрема, в головному мозку. В середньому, вміст таурину в організмі становить 1 г на кожен кілограм маси тіла. Основними джерелами цієї амінокислоти є будь-яка риба і морепродукти (н-р, молюски, краби). У натуральному вигляді він зустрічається в материнському молоці і в деяких видах м'яса.
При низькому рівні таурину в організмі можуть розвинутися захворювання серцевого м'яза, з'являються порушення розвитку сітківки очей, може сповільнитися зростання скелета.
Таурин бере участь в процесах передачі енергії,сприяє виведенню шлаків з організму. Він регулює концентрацію кальцію і стабілізує клітинну мембрану. Таурин бере участь в процесі формування та підтримки хорошого здоров'я, наприклад, грає роль в нормалізації рівня рідини в м'язових клітинах, впливає на рівень адреналіну та інсуліну, на травлення жирових продуктів, на обмін речовин, на рівень холестерину, на імунну систему, на вироблення жовчі, сперми. Таурин необхідний для оптимального розвитку і функціонування центральної нервової системи, він надає корисну дію при стресі, розумової діяльності, при виробленні екстремальної енергії.

У яких продуктах містяться цистин і метіонін

Цистин є замінної серосодержащейамінокислотою. Він сприяє процесу травлення, може нейтралізувати деякі токсичні речовини і захищає організм від дії радіації. Цистин є одним з найпотужніших антиоксидантів, його дія посилюється при одночасному прийомі селену і вітаміну С. Цю амінокислоту містить їжа з високим рівнем білка: м'ясо, курка, риба, молочні продукти, насіння, горіхи, бобові, овес. Деяка кількість цистину присутній в брокколі, брюссельській капусті, цибулі, часнику, червоному перці.
Недолік метіоніну може привести до атеросклерозу.
Метіонін відноситься до незамінних серосодержащимамінокислотам. Він потрібен для біосинтезу біологічно важливих сполук в організмі. Ця речовина сприяє нормалізації жирового обміну, виявляє помірну антидепресивну дію, бере участь у виробленні імунних клітин, відіграє важливу роль для нормальної діяльності нервової системи. Метіонін має стимулюючий вплив на обмін холестерину, відновлює клітини нирок і печінки, допомагає виводити токсини з організму, підвищує загальний тонус, перешкоджає надмірному відкладенню жиру. Метіонін міститься в таких продуктах харчування: м'ясо, яйця, риба, насіння кунжуту, зернові культури (овес, зародки пшениці), мигдаль, кукурудза, квасоля, арахіс, сочевиця, коричневий рис, гречка, перлова, манна, пшоняна крупа. Найбільша кількість цієї амінокислоти міститься в курячому і яловичому м'ясі, яловичої печінки, яйцях, трісці.
Рада 2: У яких продуктах містяться амінокислотиКлітини людського організму в основному складаютьсяз білків, запаси яких необхідно постійно поповнювати. Користь даних елементів залежить від їх насиченості амінокислотами, які здійснюють синтез цих же білків в організмі. Важливо знати, в яких продуктах можна виявити амінокислоти, щоб поповнити запас необхідних елементів з натуральних джерел.

У яких продуктах містяться амінокислотиЯкі амінокислоти потрібні людині?

У список незамінних амінокислот входять валін,ізолейцин, лейцин, лізин, метіонін, триптофан, феніаланін і треонін. Валін, який відновлює пошкоджені тканини і м'язові метаболічні процеси, що підтримує нормальний обмін азоту в організмі, міститься в м'ясі, грибах, молочних і зернових продуктах, а також в сої і арахісі. Лейцин захищає м'язи, є джерелом енергії, допомагає відновлюватися кістках і шкірі, знижує рівень цукру в крові і стимулює вміст гормону росту. Міститься лейцин в горіхах, м'ясі, рибі, буром рисі, сочевиці і більшості насіння.
Всього існує двадцять протеіногенних амінокислот, дев'ять з яких організм не може синтезувати в достатній кількості самостійно.
Без изолейцина неможливий синтез гемоглобіну, атакож стабілізація і регуляція рівня цукру в крові. Ця амінокислота, необхідна спортсменам і пацієнтам з певними психічними захворюваннями, міститься в рибі, кешью, мигдалі, курячому м'ясі, яйцях, сочевиці, сої, печінки, жита і насінні. Метіонін допомагає переробляти жири, запобігає їх відкладення на стінках артерій і в печінці, сприяє травному процесу і корисний при остепорозу, хімічної алергії і м'язової слабкості. Його можна отримати з продуктового складу яєць, риби, молока, м'яса і бобових злаків.

Продукти, багаті амінокислотами

Лізин необхідний для нормального формуваннякісток і росту дітей, засвоєння кальцію, синтезу антитіл, гормонів, ферментів, колагену, відновлення тканин і підтримки обміну азоту в організмі. Його основними джерелами є молочні продукти, м'ясо, риба, горіхи і пшениця. Треонін, що допомагає підтримувати нормальний білковий обмін і стимулюючий імунітет, міститься в яйцях і молочної продукції.
Навіть середні фізичні навантаження призводять до витрати 80% всіх вільних амінокислот, тому їх регулярне поповнення життєво необхідно організму.
Триптофан важливий при депресії, безсонні,захворюваннях серця, гіперактивності, мігрені і підвищеному апетиті. Його можна отримати разом з вживанням м'яса, бананів, вівса, фініків, арахісу і кунжуту. І, нарешті, фенілаланін - ця амінокислота бере участь в синтезі допаміну, покращує пам'ять, здатність до навчання і настрій, знижує біль і зменшує апетит. Вона міститься в сої, курці, рибі, яловичині, яйцях, сирі і молоці.

Рада 3: У яких продуктах міститься селенВідомо, що для повноцінного існуваннялюдині потрібні не тільки жири, білки, вуглеводи і вітаміни, але і мікроелементи, одним з яких є селен. Його значення важко переоцінити, але, на жаль, все частіше лікарі діагностують дефіцит селену, який стає причиною багатьох функціональних порушень. Заповнити його недолік можна за допомогою правильного харчування.

У яких продуктах міститься селенДля чого селен необхідний організму

Основною властивістю селену, найважливішим для всьогоорганізму, є його протипухлинна активність. Він активізує ген р53, важливий елемент ендокринної системи, що відповідає за окислювально-відновні реакції і входить до складу ферментів-Детоксикатор клітин, що нейтралізують вільні радикали. У тому випадку, коли у людини знижена вироблення цього гена в організмі, селен життєво необхідний для профілактики онкологічних захворювань. Він також є незамінним учасником обміну білків і нуклеїнових кислот, бере участь в антизапальних і регенераційних процесах, підтримує і зміцнює імунітет, допомагаючи йому боротися з такими хворобами, як вірусний гепатит, герпес, лихоманка Ебола. Завдяки селену, імунітет може утримувати вірус ВІЛ в латентному стані, запобігаючи його розвиток і перехід в розгорнуту картину СНІДу.
Селен необхідний для лікування гіперплазії щитовидної залози, разом з препаратами йоду він використовується і для профілактики захворювань щитовидної залози.
Селен незамінний для нормальної роботисерцево-судинної системи, виводячи з організму солі важких металів: свинцю, кадмію, ртуті, марганцю. Він також знаходиться в складі ферменту глутатіон-пероксидази, складовою глобальної антиокисної системи організму, захищаючи серце від дії вільних радикалів. Селен допомагає організму справлятися з аритмією, знижує ризик фібриляції шлуночків і дію токсичних речовин.

Які продукти харчування багаті селеном

Найбільш багаті селеном овочі і злаки, вирощеніна грунтах, в яких достатня кількість цього мікроелемента. Селен в великих кількостях міститься в часнику і цибулі, бразильських горіхах і грибах, їм багаті пшеничні висівки, насіння. З тваринної їжі до основних джерел селену відносяться всі морепродукти, в тому числі морська риба, мідії та інші молюски, креветки і кальмари. Його багато в яловичої і свинячої печінки і нирках, червоному м'ясі, яйцях.
Селен міститься в деяких лікарських рослинах: водоростях спіруліни, березі повислой, евкаліпта, солодке уральської, буркун лікарський, ефедри польовий і хвощі польовому.
Останнім часом виробникисільськогосподарської продукції все частіше стали підгодовувати грунт селеносодержащіх добривами, але це не завжди робить продукти більш корисними, адже одночасно використовуються і хімічні препарати з високим вмістом нітратів. Тому лікарі рекомендують приймати добавки або комплекси вітамінів і мікроелементів, в які входить селен.
Рада 4: Які продукти стимулюють розумову діяльністьФізичний і емоційний стан людини -результат численних і різноманітних біохімічних процесів, що відбуваються в його організмі. Речовини, які беруть участь в цих процесах, організм в більшості своїй здатний виробляти самостійно, але часто в недостатніх кількостях. Тому потрібно, щоб вони надходили ззовні, наприклад, разом з їжею. Так, для поліпшення розумової діяльності, можна їсти певні продукти.

Які продукти стимулюють розумову діяльністьЯкі речовини стимулюють роботу мозку

Для поліпшення роботи мозку, вмінняконцентруватися, швидко міркувати і згадувати необхідне, потрібно, щоб в організмі було достатньо глюкози. Крім того, потрібні ненасичені жирні кислоти, що прискорюють циркуляцію крові, що дозволяє клітинам отримувати більше поживних речовин. Для діяльності мозкових клітин потрібні вітаміни С, Е і групи В, особливо В1, В2 і В12. Для поліпшення пам'яті необхідні мікроелементи: цинк, йод, бор, кальцій, магній і залізо.
Якщо необхідно терміново «включити» мізки, вамслід з'їсти трохи несолоних і необсмажених горіхів або морепродуктів, знежиреного сиру, сухофруктів або пару шматочків малосольною риби жирних сортів.

Які продукти потрібно їсти для успішної розумової діяльності

Дієтологи кажуть, що в раціоні людини,що займається розумовою діяльністю, обов'язково повинні бути присутніми лосось, яйця, чорниця, капуста і гірчиця. Ці продукти покращують швидкість сприйняття інформації, здатність концентруватися і роблять благотворний вплив на пам'ять. Гірчиця і чорниця - відмінний засіб для профілактики хвороби Альцгеймера. Ті, хто багато працюють на комп'ютері, повинні якомога частіше їсти чорницю в свіжому або сушеному віде.Необходімая мозку легкоусвояемая глюкоза міститься в меді, фруктах і сухофруктах, дуже корисні в цьому плані і волоські горіхи, містять безліч активних речовин, що живлять клітини головного мозку і стимулюючих розумову діяльність. Їх слід їсти регулярно, по 4-6 горіхів в день. Стимулюють роботу мозку і інші горіхи: мигдаль, фісташки, кешью та ін. Благотворно діє на мозок і гіркий шоколад.
У жирних сортах риби міститься багато речовин, потрібних для роботи мозку: ненасичених кислот Омега-3, вітамінів А, D, Е, мікроелементів заліза, фосфору, магнію, селену.
З продуктів, що підвищують інтелект, слідвиділити журавлину. Самі ягоди й напої на їх основі містять багато антиоксидантів, які не тільки впливають на гостроту розуму і поліпшення пам'яті, але і надають комплексний оздоровчий вплив на весь організм. Стимулює мозкову діяльність і лимон, в якому у великій кількості міститься вітамін С і активна біоформи кремнію, необхідна для управління м'язовими нервами. У цукровому буряку і капусті містяться речовини, що руйнують ферменти, що знижують пам'ять. Не менш корисні ці овочі і в квашеному вигляді. Допоможе поліпшенню роботи мозку і вживання в їжу шпинату і листових салатів - джерел фолієвої кислоти - вітаміну В9.
Рада 5: У яких продуктах найбільше вміст кальціюКальцій є важливим макроелементом дляздоров'я людини. Недолік кальцію в продуктах харчування призводить до зниження витривалості і занепаду фізичних сил. А при тривалому дефіциті кальцію може розвинутися остеопороз - підвищена ламкість кісток. Щоб забезпечити достатнє надходження кальцію в організм, потрібно вживати продукти, багаті даними макроелементом.

У яких продуктах найбільше вміст кальціюМолочні продукти

Основну частину кальцію людина зазвичай отримує змолочних продуктів. Широко поширена думка, що рекордсменом за вмістом кальцію серед даних продуктів харчування є коров'яче молоко. Воно дійсно багато кальцієм, але щоб задовольнити добову потребу в цьому макроелементи, доведеться випити близько літра молока. При цьому молоко повинно бути маложирное, так як коров'ячий жир перешкоджає засвоєнню кальцію. До речі, молоко овець і кіз містить більше кальцію, ніж коров'яче молоко.Однім з найбагатших кальцієм молочних продуктів також називають сир. Однак це ще одна поширена помилка. Як правило, кальцію в сирі міститься ще менше, ніж в молоці. Молочнокислі продукти: кефір, кисле молоко, йогурт - містять приблизно стільки ж кальцію, як і молоко. А в продуктах на основі молочного жиру: вершковому маслі, сметані, вершках, маргарині - кальцію зовсім немного.На насправді найбільше кальцію серед молочних продуктів містять різні сири, особливо твердих і напівтвердих сортів. Щоб задовольнити добову потребу в кальції, досить з'їсти 100 грам такого сиру. Сири з пліснявою, ропні і плавлені сири також багаті кальцієм.

Горіхи і насіння

Відмінним джерелом кальцію є різнігоріхи та насіння. Чемпіоном за змістом кальцію серед цих продуктів є мак і кунжутне насіння. Кунжут можна додавати в різні страви як приправу. Крім того, у продажу можна зустріти кунжутну халву і казінакі. Досить багато кальцію міститься в мигдалі, лісових горіхах, фісташках і соняшникових насінні.

Овочі та зелень

Серед різних видів зелені найбільше кальціюмістить кропива, базилік, петрушка, крес-салат, салат, кріп, шпинат і зелену цибулю. Багато овочі також містять кальцій, проте їх не можна назвати продуктами, багатими даними макроелементом. Проте кальцій, що надходить в організм з овочів, вважається легко засвоюваним, тому овочі можна розглядати як додаткове джерело цього макроелементи. До продуктів, що містять кальцій, відносяться також зелені оливки, часник, різні види капусти (особливо червонокачанна), морква, ріпа, редис, цибулю, буряк і гарбуз.

Інші продукти

Серед інших продуктів хорошими джереламикальцію є білий і молочний шоколад, какао-порошок, білі сушені гриби, сухофрукти (урюк, курага, родзинки, фініки, інжир), деякі морепродукти (сардини в маслі, краби, креветки, макрель в консервах, анчоуси, устриці), цільнозернові продукти і крупи, бобові (соя, біла і червона квасоля, горох), цитрусові (апельсини та мандарини) і яйця.
Рада 6: У яких продуктах харчування міститься селенСелен - мінерал, життєво важливий для організму. Він бере участь в ферментівних реакціях організму і функціонуванні щитовидної залози. Вчені вважають, що селен сприяє зниженню ризику серцевих захворювань, захищає організм від раку і зниження імунітету.

У яких продуктах харчування міститься селенСкільки потрібно селену

Норма селену в денному раціоні залежить відвіку людини, а також від його фізичного стану. Навіть немовлятам необхідно від 15 до 20 мкг селену в день, який вони отримують, як правило, з грудним молоком. 20 мкг селену потрібно і дітям у віці до 3 років, з 4 до 8 років дитина потребує вже в 30 мкг мікроелемента, з 9 до 13 років в раціоні дитини повинно бути вже 40 мкг селену. З 14 років і далі людина повинна споживати не менше 55 мкг селену в день. Вагітним і годуючим жінкам потрібно збільшити дозу селену в раціоні до 60-70 мкг.

Селен в рослинних продуктах

Корисний мікроелемент міститься в багатьохрослинних продуктах харчування. Достатньо всього 1 чашки насіння соняшнику, щоб отримати рекомендовану дозу селену. Всього шість бразильських горішків досить для того, щоб перевищити цю дозу в десять разів. Є селен і в мигдалі, арахісі, фісташках, кедрових горіхах. Селен корисний для здоров'я волосся, шкіри та нігтів, що містяться в горіхах омега-3 кислоти, також «працюють» на вашу красу. Вміст селену в овочах і зернових залежить від того, скільки цього мікроелемента було в грунті, але навіть на збідненої землі виростає пшениця, рис, овес, ячмінь, багаті селеном. Фрукти також містять цей мікроелемент. Є він у бананах, винограді, цитрусах, полуниці і ківі. Найбагатший джерело селену - гриби, але рекордсмен - алое вера.

Селен в продуктах тваринного походження

Продуті тваринного походження багаті селеном ічасом навіть містять його в надлишку. Так в 100 грамової свинячої відбивної близько 45 мкг селену, в такий же порції білого курячого м'яса - 37 мкг селену. Одне куряче яйце містить близько 15 мкг корисного елемента. У порції риба - тунця, окуня, лосося - понад 100 мкг селену. Дуже багато селену в устрицях, мідіях, м'ясі восьминога. Так 100 грам устриць містять подвійну дозу селену, необхідну дорослій людині в день.

попередження

Селен - мікроелемент, який легко отримати вдостатній кількості, якщо ваш раціон складається з різноманітною, здорової їжі. Надмірна кількість селену, що перевищує необхідну дозу у багато разів, може привести до серйозних проблем зі здоров'ям. Воно може викликати депресивні стани, проблемам зі шкірою і нігтями, нирками і печінкою, захворювань серцево-судинної системи. Симптоми передозування селеном - білі плями на нігтях, втрата волосся, нудота і запаморочення. Саме тому здоровій людині немає необхідності приймати біодобавки з цим елементом або купувати збагачені їм продукти.
Рада 7: У яких продуктах міститься холестеринХолестерин - природний жирний спирт, якийміститься у всіх живих організмах. Він синтезується в печінці людини і частково надходить з споживаних продуктів. У невеликих кількостях він необхідний для вироблення статевих гормонів і забезпечення надійності мембран-перегородок в клітинах. Однак надлишок цієї речовини може призвести до закупорювання судин і проблем з серцем.

У яких продуктах міститься холестеринПродукти, багаті на холестерин

Основну шкоду організму приносить холестеринтваринного походження. У великих кількостях він міститься в салі і жирному м'ясі: свинини, баранини і водоплавних птахів. В меншій кількості він присутній в яловичині, телятині, кролятині і курці. Ось чому тим, хто страждає від підвищеного рівня холестерину в крові, слід відмовитися від таких продуктів або звести їх споживання до мінімуму. Будь-фаст-фуд також містить шкідливий холестерин. Особливу небезпеку становить картопля фрі і чіпси, гамбургери, чізбургери і будь-які інші бутерброди з м'ясними котлетами і соусів. Крім холестерину, в них міститься і цілий комплекс канцерогенів і синтетичних речовин, які в сукупності згубно позначаються на здоров'ї человека.В список продуктів, багатих на холестерин, входять і яйця. Особливо їм рясніє яєчний жовток. При високому рівні холестерину їх не слід їсти взагалі. В інших випадках споживання яєць варто обмежити 3-5 штуками в тиждень, так як з них людина отримує необхідний для організму лецитин. При цьому вживати яйця краще у вигляді омлету, відвареними круто або всмятку.Достаточно багато шкідливого холестерину міститься в жирних молочних продуктах: цілісному молоці, вершковому маслі, твердому сирі, домашніх сметані і сирі. Присутній він також і в маргарині. Багато холестерину в таких стравах, як смажена картопля і пиріжки, котлети, смажена риба і стейки.

Як знизити кількість холестерину в крові

Перш за все, необхідно переглянути раціонхарчування, виключивши з нього вищеперелічені продукти або хоча б значно знизивши їх споживання. Від смажених страв слід відмовитися взагалі, а жирне м'ясо замінити живильним і корисною морською рибою. Останній продукт, до речі, містить білок, який засвоюється організмом набагато краще, ніж мясной.Полезно також частіше вживати продукти, що знижують рівень холестерину в крові. До них відносяться: вівсянка і гречка, різні горіхи, чорнослив, бобові, перець, оцет і гірчиця. А також деякі види риби, наприклад, тунець, лосось, палтус і сардини. Важливо також їсти більше свіжих овочів і фруктів. Тільки заправляти їх слід не сметаною і майонезом, а нерафінованою олією холодного отжіма.Что стосується напоїв, краще виключити з раціону будь-яку каву, а чорний чай замінити повністю або хоча б частково зеленим і трав'яним. Корисно також пити більше свіжих соків і мінеральної води.Ну і, звичайно, допоможуть знизити холестерин заняття спортом або навіть звичайні тривалі прогулянки в будь-який час доби, а також відмова від шкідливих звичок у вигляді алкоголю і тютюну.
Рада 8: Які продукти корисні для розумової діяльностіВчені вже давно проводили експерименти повиявлення продуктів харчування, які сприяють розвитку рівня інтелекту, покращують пам'ять і уважність. Після різних досліджень медики прийшли до висновку про те, що багато продуктів харчування, які корисні для серця, благотворно позначаються і на розвитку розумових здібностей людини.

Klukva_Серед продуктів, які корисні длялюдського розуму, вчені особливо виділяють журавлину. Саме цей продукт, на думку вчених, сприяє поліпшенню пам'яті. У журавлині міститься багато антиоксидантів, які вступають в зв'язок з радикалами кисню, що і позначається благотворно на поліпшенні пам'яті.

Подібними властивостями володіє чорниця. У цих ягодах містяться такі ж антиоксиданти, проте в кілька меншій кількості. Вважається, що чорниця також допомагає поліпшити зір.

Серед продуктів харчування благотворно позначаютьсяна розумової діяльності, вчені виділяють звичайну крупнолистную буряк і капусту. Ці овочі містять речовини, які руйнують ферменти, які сприяють розвитку захворювань зниження когнітивної функції.

Особливе місце в продуктах харчування, благотворновпливають на розумові здібності людини, займає риба. Зокрема, лосось та атлантичний оселедець містять речовини, які сприятливо позначаються на діяльності мозку і сильно знижують можливість виникнення хвороби Альцгеймера.

Крім того, можна виділити і інші продукти, що впливають на доброчинну діяльність мозку. Наприклад, апельсини, авокадо, волоські горіхи, оливкове масло.


Рада 9: У яких продуктах харчування міститься сіркаСірка відноситься до мікроелементів, дефіцит якихнегативно позначається на багатьох процесах, що відбуваються в організмі. Щоб підтримувати необхідний запас цього життєважливої ​​речовини, необхідно щодня споживати продукти, багаті сіркою.

У яких продуктах харчування міститься сіркаДля чого потрібна сірка

Багато процесів життєзабезпечення залежать відбалансу сірки в організмі. Це один з п'яти найважливіших біоелементів на планеті Земля. Сірка є частиною всіх білків, без винятку. Завдяки цьому макроелементи шкіра, волосся і нігті зберігають гарний зовнішній вигляд. Сірка бере участь в процесі обміну речовин, має протиалергічну дію, покращує роботу нервової системи, підвищує імунітет людини, контролює процеси згортання крові, а також засвоєння і синтезу вітамінів групи В, погашає вогнища запалення, зменшує суглобові, м'язові болі і судоми, нейтралізує токсини. За її участі проводиться синтез важливих амінокислот і виробляється інсулін. Дорослій людині потрібно щодня вживати не менше 500-1200 мг сірки. Добова норма для дітей становить на 30-40% менше. Спортсменам і людям, яким необхідно збільшити масу тіла, потрібно до 3000 мг сірки. Дефіцит сірки в організмі виникає вкрай рідко. Зазвичай він проявляється у вигляді погіршення стану волосся і нігтів. Шкіра стає тьмяною та сірою, підвищується рівень цукру в крові, холестерину і тригліцеридів. Виникає тахікардія і гіпертонія, людина страждає від болю в суглобах. При найбільш важких випадках серодефіціта виникають жирова дистрофія печінки, крововиливи в нирки, важкі порушення роботи нервової системи і білкового обміну. Як правило, дефіцит сірки можна компенсувати за допомогою збалансованого харчування, він не вимагає застосування спеціальних лікарських засобів.

Продукти, в яких міститься сірка

Сірка переважає в білкових продуктах, тобто в продуктах тваринного походження. Тому дефіцит сірки найбільш часто виникає у вегетаріанців, які вживають в їжу тільки продукти рослинного походження. Лідер за змістом сірки - яловичина (230 мг / 100 г). Понад 200 мг на 100 г продукту міститься в морській рибі: кете, ставрида, морському окуні, трісці. З м'яса курей можна отримати 180-184 мг сірки на 100 г продукту. Багате на сірку і курячі яйця - 177 мг / 100 г. До молочних продуктів з високим вмістом сірки відносяться морозиво (37 мг / 100 г), молоко (28 мг / 100 г) і сири твердих сортів, наприклад, голландський (25 мг / 100 г). Джерелами сірки також є і продукти рослинного походження. При дефіциті сірки варто урізноманітнити раціон вівсяної і гречаною крупою, бобовими, цибулею і часником, агрусом, виноградом, усіма видами капусти, яблуками, хлібом і гострими рослинними приправами типу гірчиці та хрону.

джерела:


  • Сірка і її функції
Рада 10: У яких продуктах міститься меланінОрганізм людини наповнений меланіном. Це такі пігменти, які містяться в райдужній оболонці очей, в шкірі, волоссі. Ці пігменти виробляються в організмі завдяки деяким речовинам.

У яких продуктах міститься меланінЗа твердженням вчених, меланіни єнайважливішими каталізаторами біохімічних процесів, що відбуваються в організмі людини. Крім того, вони беруть активну участь в ліквідації наслідків стрессов.Меланін утворюється в організмі завдяки взаємодії двох амінокислот: триптофану і тирозину. Тому, якщо з'являється необхідність активізувати вироблення цього пігменту, слід більше вживати в їжу тих продуктів, які сприяють даному процессу.Нужно прагнути до того, щоб ваше харчування було збалансоване. Організму щодня потрібна певна кількість білків, жирів і вуглеводів, вітамінів і мінералів, що містяться в різноманітних і, що важливо, різнокольорових овочах і фруктах.Істочнікамі тирозину є продукти тваринного походження: м'ясо, риба, печінка. Але це не означає, що тирозину немає в рослинній їжі. Мигдаль, авокадо, квасоля містять в собі цю амінокислоту в достатній кількості. Триптофан зустрічається рідше, наприклад, він є в буром рисі і фініках. Сукупність обох кислот - в бананах і арахісе.Виработка меланіну неможлива без участі вітамінів А, В10, С, Е, каротину. Вони містяться в крупах, злаках, хлібі. Каротину ж найбільше в помаранчевих фруктах і овочах, наприклад, в моркві, морквяним соку, абрикосах, персиках, гарбузі, динях. З метою стимулювання утворення меланіну можна використовувати бобові, наприклад, сою. Меланін найактивніше виробляється під впливом сонячних променів, тому частіше слід гуляти в ті моменти, коли на небі світить солнце.Вместе з тим, існують продукти, які містять речовини, що утрудняють вироблення меланіну. До них відносять: копчені продукти, соління й маринади, алкоголь, каву, шоколад, вітамін С.