Рада 1: Яка різниця між мінеральною водою Єсентуки 17 і 4

Рада 1: Яка різниця між мінеральною водою Єсентуки 17 і 4«Єсентуки №17» і «Єсентуки №4» - широковідомі сірчано-лужні мінеральні води, які є головним багатством Ессентукского родовища. Багато років вони використовуються для лікування і профілактики цілого ряду захворювань. Між цими видами мінеральної води існують певні відмінності.

Яка різниця між мінеральною водою Єсентуки 17 і 4

«Єсентуки №17»: склад, показання до застосування

Мінеральна вода «Єсентуки №17» маєхлоридно-гідрокарбонатні натрієва сполука, а також високу мінералізацію (11,1-13,6 г / л). Вода цього типу розділяється по температурі на 2 групи: холодна, має температуру на гирлі 10-11оС, і термальна, з температурою 36-37оС. Обидві групи відносяться до лікувальних питних вод, їх характерною особливістю є висока насиченість вуглекислим газом і висока концентрація мінеральних солей. У Єсентуках існує 5 джерел справжньої мінеральної води цього типу. Мінеральна вода «Єсентуки №17» рекомендується при лікуванні захворювань органів травлення зі зниженою моторною функцією шлунково-кишкового тракту (хронічний гастрит, хронічний вірусний гепатит, синдром подразненого кишечника з запором, хронічний холецистит, панкреатит) і ендокринної системи (цукровий діабет). Її п'ють курсами по 4-6 тижнів. Воду можна пити в підігрітому вигляді, в цьому випадку вона не робить сильний проносний ефект. При хронічному гастриті зі зниженою секрецією її приймають за півгодини до їжі в кількості 200 мл. При синдромі роздратованого кишечника, хронічному коліті воду п'ють за півтори години до в кількості 200 мл.
Пити мінеральну воду можна тільки при відсутності печінкових кольок, ускладнених інфекцією, а також при відсутності необхідності хірургічної операції.

Показання до застосування «Єсентуки №4», її відмінність від «Єсентуки №17»

На відміну від «Єсентуки №17», мінеральна вода«Єсентуки №4» застосовується при захворюваннях шлунково-кишкового тракту з підвищеною моторикою (спазми, діарея): гастритах, виразкових ураженнях шлунка, хронічних захворюваннях печінки, хронічних колітах, порушеннях функції жовчовивідних і сечовивідних шляхів, при порушеннях обміну речовин. Вона нормалізує функції шлунково-кишкового тракту. Мінеральна вода «Єсентуки №4» характеризується хлоридно-гідрокарбонатних натрієвих складом, на відміну від «Єсентуки №17» має мінералізацію в межах 7,8-10,4 г / л. Вода цього типу відноситься до лікувальної мінеральної, проте використовуються також в якості лікувально-столової. Цю мінеральну воду добувають з 11 скважин.
«Єсентуки №4» і «Єсентуки №17» протипоказані при будь-яких захворюваннях органів травлення в стадії загострення, при виражених порушеннях моторної функції шлунка, при поліпах в шлунково-кишковому тракті.
«Єсентуки №4» потрібно приймати три рази на день поодній склянці. Воду п'ють натщесерце, невеликими ковтками, повільно. При захворюваннях шлунка її приймають за 10-20 хвилин до їжі, при виразкових ураженнях шлунково-кишкового тракту - за годину-півтори до їжі, при нормальній секреції шлункового соку воду потрібно пити за 30-45 хвилин до прийому їжі. Курс лікування - 20-45 днів.
Рада 2: Яку мінеральну воду питиБагато хто вважає мінеральну воду корисною. Однак далеко не завжди в пляшці з написом «мінеральна вода» знаходиться саме цей продукт. Не всяка газована вода є мінеральною. І не будь-яку воду можна вживати в необмежених кількостях.

Яку мінеральну воду пити
Інструкція

1


Природні мінеральні води мають відмінності. Вони бувають столовими, лікувальними та лікувально-столовими. Все залежить від кількості розчинених у воді солей. На етикетці природної мінеральної води обов'язково вказується номер тієї свердловини, з якої її здобули.

2


В їдальні воді максимальний вміст солейзазвичай не перевищує одного грама на літр. Така вода годиться для щоденного споживання. В лікувально-столової води солі міститься не менше 1 і не більше 10 грам на літр. Вона годиться для щоденного вживання, або для прийому в профілактичних цілях при різних захворюваннях. У лікувальній воді вміст солі перевищує 10 грам на літр. Її не слід приймати без консультації з лікарем.

3


Від того, які солі переважають в тій чи іншіймінеральній воді, залежить її назву. Мінеральні води бувають: хлоридні, натрієві, сульфатні, гідрокарбонатні, магнієві. Перед вживанням мінеральної води зверніть увагу на рівень мінералізації, вказаний на етикетці. Якщо даний показник менше 500 міліграм на літр, то цю мінералку можна сміливо пити кожному. Якщо ця цифра більше 500, то варто проконсультуватися з лікарем.

4


Вода, штучно насичена солями імінералами, не володіє ні корисними, ні лікувальними властивостями. Якщо кінцевий продукт добутий з природної водойми, а потім очищений за допомогою пропуску через фільтраційні установки з додаванням солей і мінералів, то таку воду цілком можна вживати, хоча мінеральної вона називатися не може.

5


Здобута в надра курорту Єсентуки вода маєскладну структуру. Це хлоридная гідрокарбонатно-натрієва вода з мінералізацією 10-12 грам на літр. «Єсентуки-17» успішно використовується в процесі лікування шлункових захворювань, хворобах жовчного міхура і печінки, ожиріння, подагри і легкої форми діабету. З іншого джерела видобувається «Єсентуки-4». Ця мінеральна вода показана при захворюваннях шлунка, кишечника, хвороб нирок, печінки і сечового міхура.

6


У «Нарзані» містяться солі вугільної та сірчаноїкислоти, вільні іони кальцію і магнію. Невисока мінералізація - 2-3 грами на літр дозволяє використовувати цю воду в лікувальних і профілактичних цілях. Лікарі радять застосовувати «Нарзан» при захворюваннях сечовивідної, травної, серцево-судинної та нервової систем, а також при порушеннях функції обміну речовин.

7


У природній гідрокарбонатно-натрієвої води «Боржомі» мінерали збалансовані так добре, що її можна вживати щодня замість столової води.