Природні ресурси Італії

Природні ресурси ІталіїІталія перебуває на другому місці в світі з видобуткуртутної руди. У цій країні присутні і великі родовища мармуру, граніту і туфу. Але в іншому надра Італії досить скупі і цій державі для розвитку металургії та інших галузей доводиться закуповувати сировину.

Природний камінь в Італії

Невелика країна Італія займає доситьвигідне географічне і геополітичне положення. Понад третини території цієї держави відносяться до материкової частини, більше половини - до півострівний і більше 17% - до острівної. Незважаючи на таке нестандартне дроблення володінь, країна багато в чому забезпечує себе самостійно.

Основні природні ресурси Італії

15% потреб держави в природному газізабезпечується за допомогою родовищ на сході країни. Відсутню частину ресурсів Італія змушена закуповувати у сусідніх країн. Поклади вугілля і нафти тут невеликі і не можуть покрити потреб в паливно-енергетичних ресурсах. Через відсутність залізної, хромітової і марганцевої руд, ця країна забезпечує працездатність своєї чорної металургії за рахунок імпортної сировини. Однак, тут присутні досить великі за обсягом розробки покладів калійної і кухонної солі. Це дозволяє вести активну торгівлю цими продуктами з багатьма державами. З мінеральних ресурсів слід відзначити наявність деяких запасів поліметалів: свинцю і цинку, ртутної руди. Здобуті копалини використовуються як для власного виробництва, так для торгівлі з іншими країнами. Найбільше в Італії видобувається ртутної руди. Обсяг запасів цього ресурсу відповідає другому місцю в світі. В районі Валле-д "Аоста є антрацит, але родовища ці невеликі. На острові Сицилія ведуться розробки основних ресурсів цієї країни - калійної і кам'яної солі. Активні роботи з видобутку цих мінералів відбуваються в районі Каррар. У недавньому часі були вичерпані запаси бокситів, які довгий час добувалися з карстових западин Апулії. На сьогоднішній день невеликі поклади цього мінералу зустрічаються в Лігурії і Центральних районах страни.Основное багатство країни - мармур. Також в Італії багато туфу і граніту. На Сицилії в досить великих кількостях є сірка. На півночі Тоскани - відоме родовище каррарських мармурів, які використовують в цій та інших країнах для виготовлення пам'ятників і обробки особняків і будівель державного призначення.

Якими ресурсами багата Італія?

Це держава не відчуває нестачі велектроенергії через надлишку водних ресурсів. Вони забезпечують не тільки роботу електростанцій, а й залучають на узбережжя Італії безліч туристів. Цьому сприяє і сприятливий клімат. З цієї причини в країні левова доходу надходить саме від цієї сфери діяльності.