Що таке комунікативні навички

Що таке комунікативні навички



Комунікативні навички допомагають людям будувативідносини з оточуючими. Той, хто знає, як правильно встановлювати контакт з іншими, швидше і ефективніше домагається своїх життєвих цілей і відчуває себе впевненіше.





Навички спілкування потрібно розвивати

















Визначення комунікативних навичок

Комунікативні навички - це здатність людинидо спілкування. Рівень цього вміння залежить і від характеру індивіда, і від того, як він працює над собою. Мистецтво комунікації включає в себе вміння встановлювати контакт з оточуючими і підтримувати його, а також здатність народжувати на інших людей потрібне впечатленіе.Кроме того, при спілкуванні важливо вміти відстоювати власні інтереси за допомогою грамотно підібраною і піднесений аргументації, тому що успіх комунікацій вимірюється в тому, наскільки близько ви підійшли до наміченої целі.Для освоєння мистецтва спілкування з людьми вам знадобиться знання психології. Завдяки цій науці ви дізнаєтеся, яких вчинків чи слів можна очікувати від оточуючих в тій чи іншій ситуації. Вивчивши значення жестів і міміки, ви зможете користуватися не тільки вербальним, а й невербальних способом спілкування.

Розвиток комунікативних навичок

Кращий спосіб стати гуру в сфері міжособистіснихкомунікацій - більше практикуватися. З'єднайте свої теоретичні знання з відпрацюванням в реальній ситуації, і тоді зможете розвинути свої навички общенія.Сделайте упор на те, щоб створити потрібну атмосферу при бесіді. Пам'ятайте, що до кожної людини потрібно підібрати свій підхід. У визначенні вірного шляху вам допоможе діагностика психологічного стану вашого собеседніка.Не забувайте про свої цілі при спілкуванні. Щоб воно було не просто приємним для всіх учасників, а саме продуктивним, ви повинні виконати намічені завдання. Чим краще вам це вдалося, тим ефективніше ви можете використовувати навички коммунікацій.В спілкуванні важливо бути адекватним тому середовищі, в якій ви перебуваєте. Заздалегідь слід вивчити норми поведінки та традиції тих людей, з якими вам необхідно встановити контакт. Також не слід нехтувати етикетом і тактічностью.Еффектівное спілкування будується не тільки на вмінні доносити власні думки та ідеї. Важливо навчитися слухати опонентів і правильно інтерпретувати їх слова. Щоб показати співрозмовнику, що ви щиро цікавитеся змістом бесіди, використовуйте прийоми активного слухання. Задавайте конкретизують питання, тримайте зоровий контакт, улибайтесь.Человек, що володіє основними комунікативними навичками, відчуває себе впевненіше в спілкуванні, легше заводить нових друзів, пізнає себе та інших людей, швидше вирішує конфліктні ситуації, розвивається і самовдосконалюється.